Vairākās skolās tagad jāapgūst e-klases un citu interneta resursu lietošana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijā ir astoņas skolas, kur iepriekš neizmantoja e-klasi, bet visbiežāk parastās dienasgrāmatas un papīra žurnālus. Citas tiek galā ar "WhatsApp" un e-pastu palīdzību. Daļai bērnu materiālus piegādā uz mājām. Ir arī skolas, kurās e-klase vai dienasgrāmatas nav nepieciešamas.

Vairākās skolās tagad jāapgūst e-klases un citu interneta resursu lietošana
00:00 / 03:18
Lejuplādēt

Attālināto mācību laikā bez interneta resursiem iztikt ir grūti. Viena no šādām skolām atrodas Daugavpils novadā. Kalupes pamatskolā iepriekš izmantoja dienasgrāmatas un papīra žurnālus. Daļai skolēnu nav ne datora, ne interneta, ne mobilā tālruņa. Šiem skolēniem mācību materiālus piegādā uz mājām, stāsta skolas direktore Irēna Mukāne.

"Šos materiālus ar pagasta transporta palīdzību, braucot kopā ar kādu skolotāju, izvadājam pa iepriekš sastādītu maršrutu. Bērni vai vecāki saņem materiālus, arī parakstās. Pēc tam strādā nedēļu un var sazvanīties ar skolotājiem. Mēs sarunājām, ka viņi zvanīs un konsultēsies tajos laikos, kad atbilstoši skolā notiktu stunda," saka Mukāne.

Katras nedēļas pirmdienā skolotājs brauc pakaļ aizpildītajiem materiāliem un aizved jaunus. Tie skolēni, kuriem ir iespējams, strādā e-klasē. Direktore atzīst, ka šī ārkārtējā situācija piespiedīs skolotājus un skolēnus iemācīties un izdarīt to, kas tāpat ar laiku būtu jādara.

Arī Dagdas novada Aleksandrovas pamatskolā iepriekš izmantoja dienasgrāmatas un žurnālus. Tagad gan skolēni, gan skolotāji mācās strādāt internetā, stāsta direktore Anita Maranovska.

"Vienam otram vecākam nav prasmes strādāt. Nav prasmes pat pareizi atvērt e-pastu, paskatīties materiālus. Mēs šobrīd izmantojam ''WhatsApp'', arī e-pastus, un vedam ar skolas transportu uz mājām darba lapas tiem, kam nav iespējas citādāk strādāt. Tie ir arī bērni ar attīstības traucējumiem," norāda Maranovska.

Skolā ir 30 šādi bērni. Direktore atzīst, ka attālinātās mācības ir kā mēģinājums kompetenču pieejai un skola no tā daudz iegūs. E-klasi neizmanto arī Rīgas Montesori sākumskolā. Direktore Kate Pelēce stāsta, ka tas skolai nav nepieciešams arī tagad. Pedagogi ar bērniem un vecākiem sazinās, izmantojot "WhatsApp" un "Skype", bet e-klases vietā lieto "Google Drive" disku, kā arī citus interneta resursus. Pelēce stāsta, ka skolas darbiniekiem nav nekas jāapgūst no jauna.

"Mums ir nedēļas plāns. Katru dienu mēs pārrunājam vienu vai divus mācību priekšmetu aspektus ar bērniem, iedodam viņiem to informāciju. Un tad viņi iet ārā vai darbojas mājas vidē. Piemēram, mums bija projekts par mazgājamiem līdzekļiem lielākiem bērniem. Vajadzēja izpētīt saturu, ko es lietoju mājās, kā tas ietekmē vidi un tā tālāk. Mazākiem uzdevām izbraukt ar velosipēdu vai iziet pastaigā," pauž Pelēce.

Skolu direktores uzteic Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu, pārejot uz mācībām attālināti. Pēc ministrijas datiem Latvijā ir astoņas skolas, kurās iepriekš neizmantoja e-klasi.

KONTEKSTS:

Latvijas skolēni Covid-19 izplatības dēļ sākuši mācības attālināti. Pirmajās stundās dažbrīd nedarbojās e-klase. Latvijas Radio uzrunātajās skolās nedēļas sākumā stundu saraksts bija mainījies lielākajai daļai skolēnu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti