Vairākās pašvaldībās skolēnu ģimenēm nodrošinās iespēju saņemt siltas pusdienas

Vairākās pašvaldībās skolēnu ģimenēm nodrošinās iespēju saņemt siltas pusdienas. Pārsvarā atbalstu piedāvās trūcīgām, mazturīgām un tagad krīzes situācijā nonākušām ģimenēm. Citviet izsniegs dāvanu kartes pārtikas veikalā vai piegādās pārtikas pakas. Pašvaldību savienība informē, ka nodrošināt siltas pusdienas ir ļoti sarežģīti. Turklāt galvenais esot atbalstīt grūtībās nonākušos un sociālie dienesti to darījuši jau pirms tam.

Vairākās pašvaldībās skolēnu ģimenēm nodrošinās iespēju saņemt siltas pusdienas
00:00 / 03:26
Lejuplādēt

Vairākās pašvaldībās lemj par pārtikas pabalstiem vai bezmaksas pusdienām grūtībās nonākušām skolēnu ģimenēm. Trešdien, 25. martā, atbalsta iespējas apspriedīs sanāksmē Rīgas domē, kur skaidra redzējuma vēl nav. Arī Liepājas pašvaldības ārkārtas sēdē skatīs šo jautājumu. Tur plāno maznodrošinātu un trūcīgu skolēnu ģimenēm, audžuģimenēm un bērniem ar invaliditāti piešķirt dāvanu kartes pārtikas veikalā 25 eiro vērtībā. Savukārt, Ventspilī lēmums jau pieņemts. Tur šādām ģimenēm būs pieejama zupas virtuve, stāsta Sociālā dienesta vadītāja Kristīne Šteinberga.

"Mēs aicinām jebkuru vērsties sociālajā dienestā. Būs iespēja pamatvajadzības nodrošināt. Pašvaldība katrā ziņā padomās par to. Jā, tas būs zupas virtuves pakalpojums. Protams, bez cilvēku pulcēšanās uz vietas kādā telpā. Tiek uz mājām izsniegti produkti nedēļai. Gan trūcīgas, gan maznodrošinātas ģimenes, gan jebkura ventspilnieku ģimene, kura nonākusi krīzes situācijā, ir aicināta," saka Šteinberga.

Savukārt Cēsu pašvaldībā plānoja kādas skolas virtuvē gatavot pusdienas un piegādāt uz mājām skolēniem, kam nepieciešams. Bija atrasti arī brīvprātīgie. Tomēr neviena ģimene šim atbalstam nepieteicās. Turpretī Līgatnes domē lēma brīvpusdienas uz mājām nepiegādāt. Tomēr sociālais dienests turpinās palīdzēt grūtībās nonākušām ģimenēm, stāsta domes izglītības un jaunatnes lietu speciāliste Dace Bērziņa.

"Pieņēmām lēmumu nenodrošināt attālināti brīvpusdienu piegādi, jo tas ir nedroši un loģistika ir diezgan sarežģīta. Bet mēs sociālajā dienestā zinām visas trūcīgās un maznodrošinātās ģimenes, kam ir nepieciešams atbalsts un ko sociālais dienests dara jau ikdienā. Tagad vēl rūpīgāk sekojam līdzi situācijai," skaidro Bērziņa.

Šīm ģimenēm tāpat kā iepriekš piegādā pārtikas pakas. Turklāt tagad palīdzību var saņemt arī krīzes situācijā nonākušie. Latvijas Pašvaldību savienībā apgalvo, ka pilnīgi bez atbalsta grūtībās nonākušie nepaliks nevienā Latvijas novadā. Tomēr silta ēdiena piegādi ir ļoti sarežģīti noorganizēt, tāpēc daudzas pašvaldības to, visticamāk, nedarīs.

"Ne tikai tas, ka grūti nokoordinēt, bet tad ir jābūt kādam cilvēkam pretī. Kurš no ģimenes atnāks pakaļ tam ēdienam? Tā noteikti nav piegāde dzīvoklī. Turklāt neviens ārkārtējā situācijā nav atcēlis Pārtikas un veterinārā dienesta nosacījumus, kādā veidā jāorganizē šie procesi, kādas ir prasības. Prasības ir tikai pastiprinātas saistībā ar iespēju nodot kādam tālāk infekciju vai pašam inficēties," stāsta savienības padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte.

Pašvaldību savienības pārstāve uzsver, ka galvenais ir atbalstīt ģimenes, kuras nonākušas grūtībās. Turklāt jāvēro, kā notikumi attīstīsies un cik ilga būs ārkārtējā situācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt