Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Aicina pārskatīt Ugunsdzēsības noteikumu grozījumus

Vairākas pašvaldības nemierā ar prasību ugunsdzēsības aparātus mainīt pret jauniem

Jaunie noteikumi paredz daudziem uzņēmumiem un iestādēm iepriekšējos ugunsdzēsības aparātus mainīt pret jauniem, arī, ja tie šķietami ir darba kartībā. Izmaksas, kas saistās ar atbilstīgu aparātu iegādi, satrauc arī vairākas pašvaldības, kas uzstāj – šāds noteikums jāsvītro.

Ugunsdzēsības aparātu darba kārtību nosaka apkopēs un pārbaudēs. Tās obligāti jāveic ik gadu. Jaunās prasības nosaka - ciparu un burtu kombinācijai, kas rāda ugunsdzēsības aparāta atbilstību Eiropas Savienības (ES) prasībām, jābūt mehāniski iespiestai aparāta korpusā.

Valkas novada domes ugunsdzēsības aparāti ik gadu tiek apkopti, bet atbilst iepriekš noteiktajai kartībai – tiem korpusā nav iespiests ES pieņemtais CE marķējums un aparāta ražošanas numurs. Tā ir vēl daudzās citās iestādēs un uzņēmumos.

Biedrība „Reģionālo attīstības centru apvienība”, kas apvieno 21 novadu, premjeram Mārim Kučinskim (Zaļo un zemnieku savienība) un iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim („Vienotība”) oficiālā vēstulē lūdz pārskatīt mainītos Ministru kabineta noteikumus un svītrot nosacījumu par to, ka cipariem jābūt iespiestiem.

Valkas novadā 40 šādi aparāti izmaksā 1200 eiro, kuru varētu iztērēt lietderīgāk, norāda Reģionālo attīstības centru apvienības (RACA) valdes priekšsēdētājs un Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis: „Valkas novads nebūt nav lielākais Latvijas novads.

Tas nozīmē, ka visā Latvijā jāiztērē vairāki simti tūkstoši eiro, to [ugunsdzēsības aparātu] vietā, kuri ir faktiski derīgi.”

RACA piedāvā – ja aparāts derīgs, to nevajadzētu likt mainīt. Kad būs jāmaina, tad jaunajam arī visi marķējumi būs. Apvienības priekšsēdētājs Krauklis arī norāda uz privātu tirgotāju interesēm šajā jautājumā:“Kāds, acīmredzot, ir ielobējis. Jo tos aparātus tik bieži nepērk, jo viņi nemaitājas. Bet nu tas nav sabiedrības interesēs.”

“FN-Serviss” ir viens no ugunsdzēsības aparātu apkalpošanas servisiem. Veikala pārdevēja rāda arī ugunsdzēsības aparātu, ko pavisam nesen kāds klients atnesis un šī vietā iegādājies jaunu – ar visiem iespiestajiem cipariem.

Uzņēmuma pārstāve Natālija Sokolova skaidro, ka jaunās prasības garantē aparāta korpusa izturību dažādos spiediena testos, jaudu un atbilstību Eiropā noteiktām normām.

Arī paši Ministru kabineta noteikumi pieņemti saistībā ar jau iepriekš ES izstrādātu regulu.

“Var noteikti atzīt to, ka pieprasījums ir lielāks, bet noteikti negribētos teikt, ka tagad kāds ir tikai zaudētājs. Es domāju, ka ieguvēji būs visi,” uzsver Sokolova.

Ugunsdzēsības aparātu apkope ir maksas pakalpojums un finansiālā starpība starp jaunu aparātu un vecā apkopi neesot nemaz tik liela, uzsver "FN-Serviss" pārstāve. RACA gan uzskata, ka uz korpusa iespiesta zīme, kas iepriekš bijusi uzlīmes veidā, nav iemesls iepriekšējo aparātu nomaiņai.

Numuri un ES noteiktās zīmes pat uz pilnībā jauna ugunsdzēsības aparāta var nebūt, ja tas ražots Ķīnā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti