Vairākas partijas pieļauj atbalstu memorandam «par nesadarbošanos ar prokremliskām partijām»

Vairākas partijas pieļauj iespēju atbalstīt "Jaunās Vienotības" memorandu "par nesadarbošanos ar prokremliskām partijām".

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) gan paziņojusi, ka neparakstīs memorandu. Atsevišķiem citiem politiskajiem spēkiem vēl paredzēts spriest par šo jautājumu.

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšsēdētaja vietnieks Gaidis Bērziņš uzsvēra, ka partija vienmēr paudusi, ka nesadarbosies ar prokremliskajiem spēkiem. Lai arī "Jaunās Vienotības" aicinājumam varētu būt populistiska pieskaņa, VL-TB/LNNK to varētu atbalstīt, ja mērķis ir iezīmēt politiskos spēkus, kas varētu veidot valdību bez partijas "Saskaņa".

Savukārt LRA Pārstāvju sapulce pieņēmusi lēmumu neparakstīt memorandu, jo šo dokumentu vērtē kā pārāk vispārīgu, kas nenovelk "sarkano līniju" sadarbībai ar partiju "Saskaņa",  informēja politiskajā spēkā. "LRA skaidri definē, ka pēc Saeimas vēlēšanām nesadarbosies ar tādām partijām kā "Saskaņa" un Latvijas Krievu savienība, kā arī citiem prokremliski vai prokrieviski orientētiem politiskajiem spēkiem," teikts politiskā spēka paziņojumā.

Jaunās konservatīvās partijas priekšsēdētājs Jānis Bordāns sacīja, ka partija ir atsaukusies "Jaunās Vienotības" ierosinājumam un plāno iesniegt savus priekšlikumus memorandam.

Apvienības "Attīstībai/Par!" līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts teica, ka šis jautājums vēl tiks vērtēts, tomēr viņam nešķiet, ka "Jaunā Vienotība" mēģina piedāvāt kaut ko jaunu un būtisku. Pavļuts uzskata, ka "Jaunā Vienotība" šādi mēģina pievērst sev uzmanību priekšvēlēšanu laikā, bet "šādi pliki pakti" neko nemainot politiskajā ainavā, ņemot vērā partiju jau pausto par nesadarbošanos ar prokremliskajiem spēkiem.

Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis norādīja, ka viņam nav zināms piedāvātā memoranda saturs, tāpēc pagaidām nevar par to spriest. No vienas puses, viņš neizslēdza iespēju to parakstīt, ja tā teksts atbilst politiskā spēka nostājai, taču, no otras puses, viņš norādīja, ka saistībā ar memorandu tikpat aktuāls ir jautājums, vai tā iniciatori vispār tiks iekšā Saeimā. Tajā pašā laikā politiķis atkārtoti uzsvēra, ka ZZS arī nākošajā Saeimā ar partiju "Saskaņa" koalīciju neveidos.

Partijā "Progresīvie" memoranda piedāvājumu pašlaik apspriež partijas biedri, un lēmumu par to paredzēts pieņemt valdes sēdē 3.jūlijā,  sacīja politiskā spēka līderis Roberts Putnis. Paužot personīgo viedokli, Putnis norādīja, ka attiecībā uz apdraudējumu Latvijas valsts drošībai nav atšķirības, vai "valsts izzagšanas fenomens" izpaužas ar ""Saskaņas" vai ZZS rokām". "Jaunās Vienotības" aicinājumam ir nacionālistiska pieskaņa, taču korupcijai nav tautības un nav atšķirības starp tiem, kas klanās Kremļa priekšā slēptu vai neslēptu labumu dēļ, norādīja "Progresīvo" līderis.

KONTEKSTS:

"Jaunā Vienotība" nosūtījusi partijām aicinājumu pirms 13.Saeimas vēlēšanām vienoties "par nesadarbošanos ar prokremliskām partijām".

"Jaunās Vienotības" valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš paudis, ka aicina līdzīgi domājošus politiskos spēkus pirms 13.Saeimas vēlēšanām pievienoties memorandam, kurā partijas vienojas par skaidru atbalstu proeiropeiskai, demokrātiskai, tiesiskas valsts vērtībās balstītai politikai, apliecinot pašreizējā Latvijas ģeopolitiskā kursa nemainīgumu.

3 komentāri
Anonīms lietotājs 22483
Ko nozīmē prokremliska partija? Manā uztverē tāda ir arī apvienība ZZS, kurā ietilpst izteikti prokremliskā Lemberga partija. Un? Vienotība ļoti lielā saskaņā ar to darbojas vienā koalīcijā, V ministri berzē sānus gar Lemberga finanšu ministri un Dūklavu ar visiem viņa apšaubāmajiem biznesa partneriem, turklāt abi ministri ir devušies uz apšaubāmām tikšanām bez saskaņošanas ar ārlietu ministriju.
Anonīms lietotājs 11404
Ja kāda no citām partijām parakstīsies uz šo neiedomājami lēto priekšvēlēšanu reklāmas triku, tad tas vien parādīs cik tās ir tuvedzīgas. Savukārt Vecā Vienotība ķeras pie nacionāli noskaņotu cilvēku apstrādāšanas ar neiedomājami lētu (ANTI-Kremļa) piedāvājumu, ko 3 gadnieks varetu izdomāt. Kārtējais apliecinājums tam, ka Vienotībai laiks Saeimā ir beidzies...
Zigfrida Kalatrida
Gan jau neatpaliks :), bet "uzkriit" tas, cik vec-kop-vieniibas nopietni piekjeerushaas. ... Iespaids tads, ka viegla panika, un tapee "shauj NO VISIEM lielgabaliem" - visa "masinformacija" prettautiskos komentos sabremzeeta - aber Kurmiishu, Kluchu un La_enjambrazon-u divizijons nomobilizeets uz pilniem 100 : )))
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti