Sadaļas Sadaļas

Vairākas mājas Rīgas centrā uz diennakti paliek bez elektrības un apkures; palīdzības vietā dienesti atrunājas

Ārkārtas situācija divtik saspringta šonedēļ izvērtusies vairākās mājās Rīgas centrā, kur uz vismaz diennakti tikusi pārtraukta elektrības piegāde. Problēmas dēļ desmitiem cilvēku palikuši arī bez apkures, karstā ūdens un telefona sakariem. Savukārt sazvanītie dienesti bez elektrības palikušos sūtījuši no vienas iestādes uz citu.

Vairākas mājas Rīgas centrā uz diennakti paliek bez elektrības un apkures; palīdzības vietā dienesti atrunājasEdgars Kupčs

Neziņa, tumsa un aukstums. Tā aizvadīto diennakti raksturo Bruņinieku ielas 92. nama iedzīvotāji Rīgā. Tur un vairākās blakus mājās pēkšņi pārtraukta elektrības piegāde, līdz ar to vairumā dzīvokļu atslēgta arī apkure. Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ iedzīvotāji neziņā sēdējuši aukstos mitekļos, un uzņēmums "Sadales tīkls" skaidrību neesot varējis viest.

"Šodien jau ir mums ceturtdiena. Otrdien ap plkst.17 sāka raustīties elektrība, izsaucām avārijas servisu, zvanījāmies visur. Redzējām, ka ap plkst.19.20 nekas nenotiek. Sākām zvanīties pa tiem avārijas numuriem. Mums pateica tā, it kā konstatēts bojājums, bet, tā ka jau ir tumšs, neviens neko nedarīs. Labi.

Gulējām, protams, sporta drēbēs, cepurēs, jo mums nebija, kur aizbraukt. No rīta dzīvoklī bija 11 grādi. Astoņos izgāju ārā, neviena nav,"

par notikušo stāsta Bruņinieku ielas nama vecākais Viktors Kolmikovs.

Visvairāk satraukusi neziņa. Mājas apsaimniekotājs "Rīgas namu pārvaldnieks" izlicies, ka tā nav viņu problēma, bet, zvanot pa Rīgas domes ārkārtas situāciju tālruni 80000800, domes darbiniece problēmu uzklausījusi, bet pavīpsnājusi, ka vai nu viņai būtu no domes uz Bruņinieku ielu jāritina vadi.

"Kāpēc neviens neko mums nepaziņo? Neatnāca, nu labi. Kad ir kaut kādi plānoti darbi, ir SMS, uz "e-mailiem" sūta. Ir cilvēki, kuriem ir, kur aizbraukt, ir cilvēki, kuriem nav, kur aizbraukt. Sāku zvanīties pa atbildīgajiem dienestiem: policija, Rīgas dome, "Sadales tīkls", "Rīgas namu pārvaldnieks". Nu, tāda vienaldzība, un pie tam mums skaitās ārkārtas situācija, neviens nezina, ko darīt," norāda Kolmikovs.

Uzņēmums "Sadales tīkls" vēl pirms pāris dienām informēja, ka šajā ārkārtas situācijā strādā ikdienas režīmā, bet klientus uzklausa attālināti. Kompānijas preses sekretāre Tatjana Smirnova skaidro situāciju Bruņinieku ielā:

"Pēc bojājumu novēršanas konstatējām, ka elektrolīnijai ir vēl citi bojājumi.

Un atkal šo bojājumu novēršanai bija nepieciešama asfalta seguma demontēšana, un atkal bija jāveic rakšanas darbi. Kopumā tika atklāti pieci kabeļu līnijas bojājumi, un līdz ar to šo bojājumu novēršana bija tehniski sarežģīta un diezgan laikietilpīga. Darbu turpinām, un elektrolīniju Bruņinieku ielā paredzēts rekonstruēt. Šogad patlaban norit projektēšanas darbi, un mēs cenšamies projektētāju pasteidzināt, lai pēc iespējas ātrāk šajā apkaimē mēs varētu nomainīt novecojušās, nedrošās līnijas."

Mājas apsaimniekošanas uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) pārstāvis Krists Leiškalns arī Latvijas Radio skaidro, ka elektrības piegāde pārtraukta ārpus mājas, tādēļ tā nav bijusi apsaimniekotāja problēma. RNP par avāriju sākumā neko nav zinājis, informācija pienākusi tikai vēlāk.

Leiškalns arī atzīst, ka RNP apziņošanas sistēma nav tik laba kā "Sadales tīklam", kas var iedzīvotājiem nosūtīt īsziņas.

Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis skaidro, ka šonedēļ ieviests un pastiprinātā režīmā strādā krīzes tālrunis ārkārtas situācijām 80000800. Konkrēto problēmu, kad darbiniece pasmējusies par palikušajiem bez elektrības, izskaidrot nevarot.

Viņš sola, ka dome vēlreiz pārrunās ar darbiniekiem attieksmi - ir jābūt īpaši izprotošiem šajā situācijā arī tad, ja cilvēki zvana par jautājumiem, kas nav saistīti ar domes darbu, un jāmēģina palīdzēt.

Rīgas domes pārstāvis piebilst, ka krīzes tālrunis pieņem ap simt zvanu dienā, kas ir līdzīgs apjoms, kāds bija pirms ārkārtas situācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt