Vairākas dienas pēc KNAB aizrādījuma noņem nelikumīgu «Saskaņas» plakātu

Saistībā ar priekšvēlēšanu aģitācijas prasību pārkāpumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piektdien, 26.septembrī, lūdzis noņemt ar partiju “Saskaņa” saistītos reklāmas plakātus no ēku fasādēm Spīķeru kvartālā pie Rīgas Centrāltirgus, kur atrodas arī partijas birojs, taču tas izdarīts tikai trešdien, 3.oktobrī.

KNAB konstatējis, ka SIA “Spikeru nami”, kuru pārziņā ir ēkas, uz kurām izvietoti plakāti, nav atbilstoši likumam pietiecies kā reklāmas izvietotājs un nav iesniedzis aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus.

Tas nozīmē, ka uz šo ēku sienām politisko reklāmu vispār nedrīkstēja izvietot.

KNAB ziņas liecina, ka saskaņā ar partijas un SIA “Spikeru nami” savstarpējo līgumu reklāmu izvietošana nosaukta kā “pasākuma noformējums” un līgumcena bijusi 2000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Trešdien gan plakāts noņemts.

Ņemot vērā, ka pēc KNAB lūguma paušanas "Spikeru nami" aģitāciju nenovāca, KNAB pieņēma lēmumu par aģitācijas piespiedu novākšanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Saistībā ar notikušo ir sākta administratīvā lietvedība un vainīgajām personām tiks piemērots administratīvais sods.

"Normatīvo aktu neievērošana priekšvēlēšanu aģitācijas norisē ir uzskatāma par tiešiem draudiem sabiedriskajai kārtībai," uzsver KNAB, "SIA "Spikeru nami" attieksme, klaji ignorējot likuma prasības un nepildot tiesībsargājošās iestādes izdotajā administratīvajā aktā uzlikto pienākumu, ir tiesiskā valstī nepieņemama rīcība."

Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte aģentūrai LETA sacīja, ka policijas klātbūtne notikuma vietā ir tikai kārtības nodrošināšanai, bet visi jautājumi esot jāuzdod KNAB.

Uzņēmuma pārstāvis Aleksandrs Brumermanis aģentūrai LETA precīzi nekomentēja notikušo, aicinot sazināties ar darbu veicējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti