Vairākām slimnīcām ir grūtības iekļauties iepriekš noteiktā budžetā

Vairākām slimnīcām ir grūtības iekļauties iepriekš valsts noteiktajā budžetā, ceturtdienas rītā intervijā Latvijas Radio raidījumā „Labrīt" pauda Nacionālā veselības centra direktora vietnieks Andrejs Doveiks.

Viņš pauž, ka lielākā daļa ārstniecības iestāžu spēj iekļauties budžetā, taču problēmas esot Ogres, Kuldīgas un Tukuma slimnīcām. Tas esot „labs jautājums", kāpēc šīm slimnīcām ir grūtības. Lai izvērtētu situāciju ir jāatbild uz jautājumu, vai patiešām slimnīcas sniedz palīdzību tikai tādiem slimniekiem, kuriem ir vajadzīga neatliekama medicīniskā palīdzība.

Vienlaikus Doveiks apliecināja, ka valsts piešķirtie līdzekļi ir nepietiekamā apjomā. „Naudas ir nepietiekami. Par to nav šaubu. Jautājums ir par to, cik efektīvi tā darbojas ambulatorajā daļā un cik efektīvi stacionārajā daļā," sacīja Doveiks. „Jautājums ir par to, cik valsts var izdarīt. Tas ir cits jautājums," viņš piebilda.

Ziņots, ka vasaras nogalē reģionālās slimnīcas norādīja, ka tām nepietiek līdzekļu, lai nodrošinātu medicīnisko palīdzību līdz gada beigām. Vairāk līdzekļu nekā plānots iztērēja arī Stradiņa slimnīca.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti