Vairāk nekā uz pusi samazinājies Covid-19 skarto izglītības iestāžu skaits

Saslimstības ar Covid-19 dēļ izglītības procesu attālināti turpinās atsevišķas klases 122 izglītības iestādēs 32 pašvaldībās, kas ir par 146 izglītības iestādēm mazāk nekā iepriekšējā nedēļā, informēja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vecākā eksperte Jana Veinberga.

Savukārt pašvaldību, kurās Covid-19 dēļ atsevišķās iestādēs dažās klasēs mācības notiek attālināti, skaits samazinājies no 41 līdz 32. Kopumā Latvijā pašlaik ir 43 pašvaldības.

Jaunajā mācību gadā klātienē izglītības process tika sākts 672 izglītības iestādēs. Salīdzinot ar situāciju pirms nedēļas, izglītības iestāžu skaits, kurās daļa klašu pārgājušas uz attālināto izglītības procesu, ir sarucis par 146. Šonedēļ par attālinātu, daļēji attālinātu vai individuālu mācību pieeju nācās domāt 29 pirmsskolas obligātā vecuma grupām, 429 klasēm pamatizglītības pakāpē un 78 klasēm vidējās izglītības pakāpē, savukārt vairākas iepriekš uz attālinātām mācībām pārgājušas klases varēja atgriezties pie mācībām klātienē.

4.oktobrī IKVD bija saņēmis informāciju, ka 15 pirmsskolas obligātā vecuma grupās četros gadījumos karantīna noteikta visai grupai, četros gadījumos - daļai grupas, bet septiņos gadījumos pašizolācija noteikta individuāli.

Pamatizglītības pakāpē Covid-19 skāris 269 klases, kas ir par 429 klasēm mazāk nekā iepriekšējā nedēļā. Šonedēļ šajā vecuma grupā attālinātās mācības noteiktas 65 klasēm, no tām 52 ir 1. līdz 6.klašu grupā, bet 13 gadījumi ir 7. līdz 9.klašu grupā. Daļēji attālinātas mācības turpina 75 klases, no tām 42 ir 1. līdz 6.klašu grupā, bet 33 ir 7. līdz 9.klašu grupā.

Savukārt individuāli pamatizglītības pakāpē konstatēti 129 Covid-19 gadījumi, no tiem 89 gadījumi ir jaunākajās klasēs, bet 40 - 7. līdz 9. klašu grupā.

Vidējās izglītības pakāpē attālinātas mācības noteiktas 44 klasēm. No tām 18 gadījumos attālināti mācīsies visa klase, 10 gadījumos - klases daļa, bet 16 - individuāli audzēkņi.

IKVD dati liecina, ka visbiežāk izglītības procesu attālināti pašlaik rīko Rīgas un Daugavpils izglītības iestādēs.

Visvairāk attālināti mācības apgūstošo klašu ir 1.- 6.klašu grupā. Šī tendence saglabājusies jau vairākas nedēļas pēc kārtas.

Jaunajā 2021./2022.mācību gadā klātienes mācībās drīkst piedalīties tikai tie skolēni un izglītības darbinieki, kuri digitālā vai papīra formātā var uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Gadījumos, ja skolēnam netiks veikta Covid-19 testēšana, attiecīgais izglītojamais nevarēs nedz sākt, nedz arī turpināt izglītības ieguvi klātienē izglītības iestādē. Tādā gadījumā pamatizglītības ieguve būs vecāku atbildība un tā iegūstama ģimenē. Izglītība ģimenē varēs tikt īstenota 1.-9.klasē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt