Vairāk nekā 3000 pedagogu vēlas augstāku savas darbības kvalitātes pakāpi

Šajā mācību gadā pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanai ir pieteikušies 3146 pedagogi, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Visvairāk pedagogu pieteikušies trešajai un ceturtajai pakāpei, attiecīgi 1775 un 1081 pedagogs. Savukārt augstākajai jeb piektajai kvalitātes pakāpei pieteicies neierasti liels skaits pedagogu - 151.

Tikmēr otrajai kvalitātes pakāpei pietikušies 134 pedagogi, bet pirmajai - tikai pieci.

IZM atgādina, ka šajā mācību gadā pirmreizēji iesaistīties novērtēšanas procesā, ievērojot brīvprātības principu un pretendējot uz jebkuru no piecām kvalitātes pakāpēm, tika aicināti tie pedagogi, kuriem līdz šim nebija tādas iespējas.

Vienlaikus, lai nodrošinātu iespēju apliecināt savas profesionālās darbības kvalitāti augstas raudzes profesionāļiem, šajā mācību gadā arī tiem pedagogiem, kas savulaik iesaistījušies IZM īstenotā Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta "Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos" aktivitātē, tika dota iespēja veikt atkārtotu novērtēšanu, pretendējot uz ceturto vai piekto kvalitātes pakāpi.

IZM ir sākusi īstenot "Pedagogu motivācijas, atalgojuma un profesionālās darbības novērtēšanas programmu", kur pakāpeniski plānota kvalitātes piemaksa kā pedagoga atalgojuma daļas nodrošināšana arī tiem pedagogiem, kuri kvalitātes pakāpes ieguvuši pārejas periodā - 2012./13.mācību gadā un 2013./14.mācību gadā.

Jau ziņots, ka no šā gada septembra pedagogi ar trešo profesionālās darbības kvalitātes pakāpi saņems piemaksu 8% apmērā no pamatalgas - 280 latiem.

Piemaksas darba algai turpina saņemt arī pedagogi, kuri ESF projektā "Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos" ieguvuši ceturto un piekto kvalitātes pakāpi, taču tās aprēķina no pamata algas likmes, bet lielākā procentuālā apmērā, atbilstoši 20% un 25%.

Pēc IZM iepriekš sniegtās informācijas, valstī ir 15 125 pedagogi ar trešo kvalitātes pakāpi, 1448 ar ceturto pakāpi un 173 ar piekto kvalitātes pakāpi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti