Dienas ziņas

Pupu izmantošana lopbarībā samazina izmaksas

Dienas ziņas

Daudzmiljonu lietotnes projekts varētu ilgt tikai 5 gadus

Cīnās par Vaiņodes internātpamatskolas saglabāšanu

Vaiņodē cīnās par vietējās internātpamatskolas saglabāšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Iespējams, jau no 2018. gada 1. janvāra internātskolu uzturēšanas izmaksas būs pašvaldību pārziņā, savukārt Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) finansēs tikai pedagogu atalgojumu. Par varbūtību, ka pašām vietvarām būs jāfinansē to uzturēšana, jau ir nobažījušās vairākas pašvaldības, tostarp arī Vaiņodē. Lai segtu internātskolas un citu novadā esošo skolu uzturēšanas izmaksas, tā plāno pārdot savā īpašumā esošo cirsmu.

Šobrīd Vaiņodes internātpamatskolā mācās aptuveni 80 skolēni. To starpā ir gan vietējie bērni, gan rīdzinieki, liepājnieki un aizputnieki. Zināms, ka lielākoties internātskolās nonāk bērni no nelabvēlīgām un trūcīgām ģimenēm vai arī tie, kuri saskārušies ar uzvedības problēmām.

IZM jau pagājušajā mācību gadā ir samazinājusi finansējumu šo mācību iestāžu uzturēšanai, attiecīgi Vaiņodes internātpamatskolai tas samazinājies par 20 000 eiro mēnesī.

Lai taupītu resursus, skolai veikta siltināšana, tiek pārdomāta ēdienkarte, kā arī nācies atteikties no vairākiem speciālistiem, piemēram, psihologa, psihiatra, policista un citiem.

“Es arī parasti tā saku, ka šobrīd bez šiem speciālistiem mēs neesam neko vērti. To, ka mums finansējuma pietrūkst, norāda tas, ka mums pavasarī bija sakrājies parāds aptuveni 20 000 eiro. Vasarā mēs strādājām, mēs iznomājām telpas nometnēm, un šobrīd mēs daļu parādu esam noseguši ar to, ko mēs vasarā esam nopelnījuši. Kaut gan tā vasaras peļņa bija domāta bērniem,” skaidro Vaiņodes internātpamatskolas direktors Reinis Ulberts.

Pēc finansējuma samazināšanas Vaiņodes pašvaldība lēmusi ik mēnesi skolas uzturēšanai atvēlēt 5000 eiro, lai gan tas nav pietiekami.

Vietvara jau šobrīd apsver iespēju to palielināt, taču plānots arī izsolīt savā īpašumā esošo cirsmu – tās sākuma cena būtu 41 000 eiro.

Pašvaldības priekšsēdētājs Visvaldis Jansons neslēpj, ka, iespējams, paši saviem spēkiem internātskolu ilgstoši nespēs uzturēt. Pastāv arī variants, ka to nāktos slēgt jau no 1. janvāra, attiecīgi bērnus izvietojot citās mācību iestādēs. “Šis ēkas vienalga būtu jāuztur. Tā kā mēģināsim risināt arī citādākus variantus. Zemessardzes bataljonu varētu šeit izvietot. Nu, mēs taustāmies un kaut ko meklējam,” norāda Jansons.

Pēc Ulberta teiktā, konkrētāks lēmums par to, kāda būs Izglītības un zinātnes ministrijas mērķdotācija internātskolām, varētu būt zināms 18. septembrī. Attiecīgi tad Vaiņodes pašvaldība sasauks ārkārtas sēdi, lai lemtu par tālāko internātpamatskolas uzturēšanas izmaksu nodrošināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti