Dienas ziņas

Skaņākalnā iemirdzas sveču mežs

Dienas ziņas

Aizvadīta Ziemassvētku kausa izcīņa volejbolā

Vaiņodē atklāj valstī lielāko munīcijas noliktavu kompleksu

Vaiņodē atklāj valstī lielāko munīcijas noliktavu kompleksu

Vaiņodē atklāts jauns armijas noliktavu komplekss, kas ir lielākais valstī. Tajā iecerēts uzglabāt kara munīciju un dažādas sprāgstvielas, ar kurām vajadzības gadījumā tiktu nodrošinātas Kurzemes reģionā izvietotās militārās vienības. Armijas noliktavas atrodas arī lielākajā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) bāzē Ādažos un tiks izveidotas arī citviet.

Jauno bruņoto spēku noliktavu kompleksu Vaiņodē jeb objektu "Poligons" sākts būvēt šā gada 10.jūnijā un vairāku mēnešu laikā uzceltas deviņas ēkas un arī cita veida infrastruktūra. Kopējo teritorijas lielumu NBS gan nevēlējās atklāt.

Projekts pilnībā finansēts no aizsardzībai atvēlētā valsts budžeta, kas 2016.gadā bija aptuveni 368 miljoniem, savukārt 2017.gadā būs jau 450 miljoni.

"Tas ir ļoti nozīmīgi visiem Bruņotajiem spēkiem, tādā veidā uzlabojot šos varbūt ne pašus vieglākos dienesta apstākļus, kādos iepriekšējos gadus dienēja un kalpoja mūsu valstī mūsu karavīri. Tāpēc tas ir ļoti patīkami, ka viņiem būs iespēja tādā modernā vidē arī veikt savus dienesta pienākumus," pauda aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un zemnieku savienība).

NBS uzsver, ka

Vaiņodes un apkārtējo novadu iedzīvotājiem neesot jāuztraucas par objekta klātesamību un jebkādiem militāriem draudiem.

"Meklējot šo mūsu piemēroto vietu, protams, mēs skatījāmies uz tādām vietām, kuras ir mazapdzīvotas, kur nav attīstīta, kur nenotiek komercdarbība vai kādi cita veida biznesi. Šeit ir veikti speciāli inženieru aprēķini, piemēram, sprādziens aiziet vienā virzienā. Bet pats svarīgākais šim objektam ir tas, ka tā dažādas sensoru sistēmas ir vērstas uz to, lai nepieļautu šādus sprādzienus," NBS komandieris Raimonds Graube.

Vaiņodes novada jaunais militārais komplekss uzcelts tieši blakus bijušajam pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados izveidotajam padomju armijas lidlaukam, no kura netālu atradās arī kodolraķešu bāze.

Interesanti, ka arī plānotā NATO jūras spēku bāze Liepājā tiks celta bijušā PSRS militārā rajona - Karostas teritorijā. Aizsardzības ministrs skaidro, ka par labu šo vietu izvēlei jaunajām bruņoto spēku infrastruktūrām ir spēlējis tieši ģeogrāfiskais faktors.

"Daļā no tām vietām, kur bijusi kādreiz militārs objekts, protams, ka arī mēs izmantojam to iespēju, jo tas ir izpētīts. Un tas arī liecina, ka šeit ir ļoti laba vieta šāda kompleksa būvniecībai," norāda Bergmanis.

Šī militārā noliktava ir pašlaik lielākais šāda veida objekts valstī, un, kā sola Aizsardzības ministrijā, šādas būves pamazām tiks veidotas arī citās Latvijas vietās. Konkrētas detaļas ministrs gan atteicās atklāt. Plānota arī Ādažu poligona un Lielvārdes lidlauka attīstība, kas, visticamāk, notiks 2017.gadā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti