Vai vakcinācijai pret Covid-19 veidojas vairākas pieteikumu rindas? Mudina reģistrēties individuāli

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Solīts, ka Covid-19 vakcīnai varēs pieteikties četros veidos. Tad vēl ir cilvēki, kuri tiek prioritāri vakcinēti, piemēram, seniori vai cilvēki ar hroniskām saslimšanām. Tāpat ir prioritāri vakcinējamie, vadoties pēc amata. Šajās paralēlajās rindās ir viegli apjukt. Apjukuši ir arī darba devēji, kuri gatavi darba vietā vakcinēt darbiniekus, kuri to vēlas, bet nesaprot, kad pieteikties un vai aicināt savus darbiniekus pieteikties arī atsevišķi vai tomēr nogaidīt.

Virkne pieteikšanās veidu

Iespējams stāvēt pat četrās un vairāk rindās pēc Covid-19 vakcīnas – kā neapjukt?
00:00 / 02:40
Lejuplādēt

Ir daudz veidu, kā pieteikties Covid-19 vakcīnai. Tāpat vairāki kritēriji, kuriem atbilstošie nosakāmi par prioritāri vakcinējamiem. Piemēram, seniors jau tā ir prioritāri vakcinējamo sarakstā, tad vēl viņš piesakās vakcīnai pats, piesakās pie darba devēja un darbā arī strādā sabiedrībai kritiski nozīmīgu darbu, tādēļ ir prioritāri vakcinējams. Sanāk četras paralēlas rindas, un varētu būt vēl vairāk.

Apjukums var rasties, tomēr neatkarīgi no tā, kādās un cik rindās cilvēks iestājies vai automātiski ticis, piekrītot vakcinēties, vislabāk ir individuāli pašam pieteikties vakcinācijai. Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda norādīja – šobrīd vakcīnai var pieteikties internetā un zvanot. Pārējās iespējas vēl gaidāmas.

“Kopumā Latvijā ir plānots, ka būs četri pamata pieteikšanās veidi. Divi darbību ir uzsākuši: “Manavakcina.lv” un telefona līnija 8989. Turpmāk norisināsies darbs, lai nodrošinātu vēl divus pieteikšanās veidus. Viens no tiem pie ģimenes ārstiem, un pēdējais būs darba devēju iesniegumi,” pastāstīja Strazda.

Tomēr Vakcinācijas projekta biroja pārstāve aicināja visus interesentus pieteikties internetā un telefoniski, nemaz negaidot pārējo pieteikšanās kanālu atvēršanu.

“Nevienam no šiem kanāliem nav prioritāra kārta. Tie visi nonāk vienā kopējā informācijas pūlī.

Tā kā šobrīd, ja iedzīvotāji vēlas pieteikties un paust gribu saņemt vakcīnu, tad mēs aicinām to visus darīt vietnē www,manavakcina.lv vai pa tālruņa līniju,” sacīja Strazda.

Uzņēmumi gatavojas vakcinēšanai darbā

Tā rīkojas arī telekomunikāciju operators LMT. Proti,  plāno kopēju vakcināciju darbiniekiem, kuri to vēlēsies, tomēr aicina uz to nepaļauties un pieteikties arī individuāli.

“Mēs jau, protams, gribētu pēc iespējas ātrāk vakcinēt darbiniekus. Mums vakcinācijas plāns ir gatavs, mums visi darbinieki sadalīti pēc prioritātēm. Bet nu nav iespējas šobrīd to izdarīt darba devējiem,” pastāstīja LMT personāla vadības direktore Žozita Beresņeva.

Arī akciju sabiedrības “Latvijas finieris” padomes priekšsēdis Uldis Biķis norādīja – darbinieku gatavība noskaidrota un uzņēmums gatavs iesaistīties darbinieku vakcinēšanas nodrošināšanā, bet pagaidām vēl trūkst skaidrības.

“Uz visiem jautājumiem šodien atbildes nav. Jābūt komunikācijai ar Vakcinēšanas biroju, un jāizstrādā kopējs pasākumu plāns. Mums šīs sarunas vēl nav bijušas, bet mēs noteikti esam gatavi atbalstīt, lai šīs sarunas iet uz priekšu,” sacīja Biķis.

Arī pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane norādīja, ka uzņēmums ir gatavs vakcinēt darbiniekus centralizēti. Līdzīgi to darot arī ar gripas vakcīnām.

KONTEKSTS:

Pērn 28. decembrī Latvijā sākta brīvprātīga ārstniecības personu vakcinēšana pret Covid-19. Vakcinācijas plāns paredz vispirms vakcinēt aptuveni 30 000 mediķu, un nākamā vakcinējamo grupa ir sociālās aprūpes centru darbinieki un iemītnieki.

Plānojot turpmāku vakcinācijas rindu, 5. februārī darbu sāka Covid-19 vakcīnas agrīnās pieteikšanās vietne www.manavakcina.lv, bet no 10. februāra pieteikumus pieņem pa tālruņa līniju 8989.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti