Vai uz Tukumu tikai pēc smukuma?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vai novada tūrisma informācijas centra popularizētais sauklis “Uz Tukumu pēc smukuma” atbilst patiesībai? To šopavasar centās izpētīt Tukuma Raiņa ģimnāzijas jaunieši, kuru veidotais videosižets kļuva par vienu no uzvarētājiem* mediju pratības iniciatīvas “Pilna doma” konkursā.

Vidusskolēni aptaujājuši ap pusotru simtu pilsētnieku, noskaidrojot, ka lieli iebildumi ir pret graustiem vecpilsētā, bedraino Kurzemes ielu, autobusu pieturām bez soliņiem, novārtā atstāto Gaisa tiltu, novecojušo bērnu rotaļu laukumu pie Melnezera.

Lielākā daļa aptaujāto uzskata, ka pašvaldībai vajadzētu sakopt novārtā atstāto Pauzeru pļavas daļu, netālu no kuras norisinās ikgadējie pilsētas svētki un kuru tagad “rotā” nepabeigtas būvkonstrukcijas. Tur nākotnē paredzēts attīstīt sportiskas atpūtas iespējas.

"Pilna doma"

Iniciatīvas “Pilna doma” mērķis ir radīt vidusskolēnos interesi par kvalitatīvu žurnālistiku, rosinot viņus kļūt par atbildīgiem mediju lietotājiem un satura radītājiem. Portāls LSM.lv ir viens no projekta sadarbības partneriem.

Tukuma ainavu arhitekte Maija Fogele norāda, ka jau pirms gadiem desmit izstrādāts detālplānojums, kā Pauzeru pļavu attīstīt. Darbi saplānoti vairākiem gadiem uz priekšu, taču viss atduras līdzekļu trūkumā.

Finansējuma trūkumu kā galveno iemeslu min arī Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans:

“Dotajā brīdī nedaudz piebremzējies, ņemot vērā, ka šajā projektā nepieciešams pietiekoši liels finansējums, un pašvaldība ar saviem budžeta līdzekļiem un kredītresursiem to nevarētu pacelt.” 

2018.gadā plānotie pašvaldības ieņēmumi pārsniedz 37 miljonus eiro, kas ir par 17% vairāk nekā gadu iepriekš. Lukmans norāda, ka pirmā prioritāte ir izglītība, kam pašlaik tiek veltīta vairāk nekā puse no pašvaldības budžeta. Otra prioritāte būšot ceļu un ielu sakārtošanas programma. Līdz ar to Kurzemes iela tiks pie jauna seguma, taču Pauzeru pļavā arī šogad uzlabojumu nebūs.

 

*Sižeta autori: Madara Rače, Andželika Haselbauma-Aselbauma, Katrīna Lagzdiņa un Gints Sprēdis (Tukuma Raiņa ģimnāzija).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti