Pašlaik maskas jāvalkā praktiski visur. Visās sabiedriskajās vietās un arī birojos. Tas nozīmē, ka maskā jāpavada lielākā dienas daļa. Ja vien nav izteiktas alerģijas vai ādas jūtīguma, lielākajai daļai cilvēku problēmām nevajadzētu rasties.
"Sarūgtināšu masku noliedzējus, [kas saka] – kad lietošu masku un būs uz sejas kaut kas slikts. Nē, īstenībā tā nav," pauda dermatologs Raimonds Karls. Tomēr mitrā vide zem maskas var veicināt tauku dziedzeru darbību, it īpaši gados jauniem cilvēkiem. Arī, lietojot kosmētiku zem maskas, var rasties iekaisumi.
"Tas ir mitrums, kas krājas un darbojas nedaudz kairinoši priekš sejas ādas," saka Karls. Ļoti aukstā laikā, protams, arī izejot no telpas noslaukām šo lieko mitrumu, tāpat aukstā laikā ādai ieteicams lietot mazliet taukainākus līdzekļus, lai āda nepaliek sausa.
Ja āda zem maskas sāk iekaist, parādās pinnes vai veidojas izteikts mitrums, pirmām kārtām jāpievērš uzmanība maskai, kas tiek izmantota. Šīs ķibeles ir biežāk sastopamas, lietojot tieši auduma maskas.
"Biežāk tas notiek ar kādām skaistām, krāsotām maskām, – kur ir krāsvielas, tur ir alerģiskas reakcijas. Sejas maska nemaina jūsu paražas un tradīcijas sejas ādas kopšanā, ja jums ir taukaina āda, turpiniet kopt kā taukainu ādu; ja jums ir jutīga āda, esiet piesardzīgi ar maskas izvēli," norāda Karls.
Svarīgi ir seju kārtīgi noskalot no rīta un vakarā – pirms un pēc maskas valkāšanas. Seju nedrīkst tīrīt ar spirta bāzes dezinfekcijas līdzekļiem. Rodoties iekaisumam, jāizmanto maigi ādas tīrīšanas līdzekļi un jākonsultējas ar speciālistu.