Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Sabiedriskajā transportā – ar aizsegtu seju

Vai rīdzinieki gatavi mutes un deguna aizsegšanai sabiedriskajā transportā?

Agra pēcpusdiena Rīgas centrā. Vienā no populārākajiem galvaspilsētas trolejbusu maršrutiem – 15. trolejbusā ir grūti iekāpt. Ievērot divu metru distanci – neiespējamā misija. Mazāk populāros maršrutos ievērot valstī noteikto distancēšanos nav grūti. Sabiedriskajā transportā pat iezīmēts, kur labāk nesēdēt. Tomēr masku izmanto retais.

"Es domāju, ka nav nepieciešamas maskas, jo tā nav tik liela problēma, jo mēs visi ievērojam distanci, visur ir tie krustiņi," norāda Igors.

"Man ir līdzi maska, ja ir daudz cilvēku, vai es šeit apsēžos un man priekšā kāds sēž, tad es lieku masku," saka Silvija.

"Panorāmas" satiktie cilvēki sola – rīt  sabiedriskajā transportā seju aizsegs. Daži gan uzskata, ka sejas masku lietošana ir māns.

"Tas ir vienkārši ziepju burbulis. Es nevienu slimu neesmu redzējis, manu paziņu vidū arī nav saslimušo. Visi braucam sabiedriskajā transportā, un neviens nav saslimis. Vienkārši murgs kaut kāds. Arī veikalā varbūt viens vai divi ar maskām, pārējie bez maskām, nekādas vainas, cilvēki dzīvo kā dzīvojuši," stāsta Sergejs un Modris.

Situācijā, ja kāds seju tomēr neaizsegs, viņu izsēdināt no transportlīdzekļa gan nevarēs.  

"Mums kā pārvadātājam nav tiesību sodīt, bet šajā brīdī, kad ir cīņa ar vīrusu, nevis jāskatās,  kāds sods, bet ir jāievēro rekomendācijas un piesardzība, - neviena soda nauda nepalīdzēs tam, ka mēs varam aplipināt citus un spēlēties ar citu dzīvību," komentē "Rīgas satiksmes" pārstāve Baiba Bartaševica-Feldmane.

"Pasažieru vilcienā" konduktori un kontrolieri varēs pasažieriem prasīt brauciena laikā lietot mutes un deguna aizsegus. Un pasažieri drīkst informēt par noteikto piesardzības prasību neievērošanu vilcienā. Tomēr "Pasažieru vilciens" nevienu neizsēdinās.

Vienīgi reģionālajos sabiedriskā transporta līdzekļos, kur iekāpšana notiek pa priekšējām durvīm, šoferis drīkstēs atteikt iekāpšanu pasažierim, kuram nav aizsegta seja. Par sejas aizsegu tiek uzskatīts ne tikai respirators vai medicīniskā maska, bet arī šalle vai lakats, kas nosedz pasažiera elpceļus.

KONTEKSTS:

Ārkārtējā situācija Latvijā Covid-19 dēļ pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - tai skaitā atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci. Ierobežojumu atvieglojumi stāsies spēkā no 12. maija.

Vienlaikus lemts, ka no 12. maija sabiedriskajā transportā jāpārvietojas, aizsedzot muti un degunu. Tikmēr speciālisti uzsver - aizsargmaskas jālieto pareizi.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti