Vai publiskot nāksies arī skolotāju algas? Idejas autora un LIZDA viedokļi atšķiras

No nākamā gada būs jāpublisko arī skolu pedagogu un darbinieku mēnešalgas, pārliecināts “Vienotības” frakcijas deputāts Ints Dālderis (“Kustība “Par””), kura priekšlikumu publiskot valsts un pašvaldību amatpersonu un darbinieku algas Saeima šonedēļ atbalstīja. Taču pretēju redzējumu pauž Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), norādot – likuma grozījumi neskar pedagogus.

Latvijas Radio deputāts Dālderis apstiprināja, ka nule veiktie grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā attiecas arī uz skolotājiem.

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums

2.pants 3.daļa

Uz pedagogiem atbilstoši pedagogu amatu sarakstam (..) attiecas tikai šā likuma 3.panta astotā un devītā daļa. Citas šā likuma normas minētajām amatpersonām (darbiniekiem) piemēro likumos noteiktajos gadījumos un apjomā.

Tikmēr LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga portālam LSM.lv skaidroja, ka uz pedagogiem Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likums attiecas tikai daļēji, un Saeima attiecīgos pantus, kas skar skolotājus, šoreiz nav grozījusi.

Vanaga gan piebilda, ka arodbiedrībai nebūtu iebildumu pret pedagogu, īpaši pirmsskolas izglītības iestādēs strādājošo, atalgojuma publiskošanu, kas ļautu sabiedrībai redzēt patieso ainu.

Ziņots, ka šonedēļ Saeima negaidīti un pretēji valdības un atbildīgās komisijas lemtajam nobalsoja par grozījumiem, kas paredz ik mēnesi internetā publiskot valsts un pašvaldību institūciju visām amatpersonām un darbiniekiem izmaksātās summas. Pirms nedēļas gan deputāti tiesības noteikt valsts iestāžu amatpersonu un darbinieku algu publiskošanas apjomu deleģēja valdībai.

Dālderis norādīja, ka visu iestāžu darbinieku algu publicēšana sabiedrībai dos plašāku informāciju par to, kur konkrēti aiziet samaksātie nodokļi. Ceļš līdz algu publicēšanas nostiprināšanai likumā bijis garš.

Deputāts Ints DālderisMāris Klūga

“Diskusijas par šo šoreiz tiešām ir bijušas fundamentāli garas. Pirms gada tika iesniegts priekšlikums Valsts pārvaldes iekārtas likumā – izdiskutēts trijos lasījumos, trešajā lasījumā Saeima atbalstīja šo. Pēc tam prezidents norādīja, ka tas nav īstais likums, ka to vajag pārcelt uz atlīdzības likumu. Tas tagad ir izdarīts. Komisija par to ir veidojusi darba grupas vairākkārtīgi, dažādos veidos ir locīts uz visām pusēm. Tā kā te pārmetumi par to, ka būtu maz izdiskutēts, galīgi nav vietā,” sacīja Dālderis.

Iepriekš - šā gada jūnijā - Saeima galīgajā lasījumā nolēma, ka valsts un pašvaldību iestādēm būs jāpublicē visu darbinieku atalgojums ar vārdiem un uzvārdiem internetā, bet prezidents šos grozījumus nodeva otrreizējai caurlūkošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti