Vai «māja-kuģis 2»? Upesciemā it kā būvē garāžu laivām, bet top pirts

Upesciemā pie kāda no dīķiem būve, kas sākotnēji it kā tapa par garāžu laivām, galu galā nelikumīgi kļūst par pirti, vēsta rus.lsm.lv, atsaucoties uz LTV7 raidījumu “Segodņa večerom”.

Vietējie iedzīvotāji pret būvi ir noskaņoti negatīvi.

Viņi uztraucas, ka tik beigās pirts “nepārvēršas” par dzīvojamo māju.

Pagajušajā rudenī uz viena no dīķim pieguļošiem zemesgabaliem tā īpašnieks nolēma uzsākt būvniecību. “Šodien oficiāli tas, ko jūs redzat, ir māja, kur glabāt laivas,” stāsta Upesciema iedzīvotājs Ļevs Lisagors. Šobrīd apmēram metru no ūdens atrodas betona bloki, kas tur novietoti nama būvei.

Iedzīvotāji vērsušies pašvaldībā – Garkalnes novada domē. Rakstījuši tai sūdzību, taču tās izskatīšana atlikta. “Mēs vērsām uzmanību, ka celtne neatbilst tām īpašībām, kas nepieciešamas laivu namiņam,” norāda Lisagors.

Tomēr pašvaldība ir devusi atļauju būvniecībai, gan norādot, ka tai ir jābūt sešus metrus no dīķa.

Atļauja izdota 5. martā, taču sabiedriskā apspriešana būs vien aprīļa sākumā.

Garkalnes domē gan skaidro, ka krasta līnijas maiņai nav nepieciešama sabiedriskā apspriešana. Domes juriste Margarita Gorškova bilst, ka būvniecība uz dīķi nekādu ietekmi neatstās. “Mums ir dokuments no kompānijas “Meliorprojekts”, kurā teikts, ka ietekmes uz dīķi nebūs. Turklāt celtniecības vieta būs neliela – tikai 300 kvadrātmetru,” sacīja Gorškova.

Līdz ar to izveidojas situācija, ka zemesgabala īpašnieks celtniecību sācis ar pārkāpumu, bet pašvaldība viņam devusi atļauju to turpināt, ziņo LTV7. Tagad tā kļūst par pirti. Lai to legalizētu, īpašniekam vajag mainīt dokumentāciju, savukārt pašvaldībai – apstiprināt jaunu teritoriālo plānu.

Iedzīvotāji gan celtniecību grasās apstrīdēt.

KONTEKSTS: 

Janvāra vidū plašu rezonansi guva reģionālā laikraksta “Kursas Laiks” atklātais, ka Pāvilostā jūras krastā jau daudzus gadus atrodas būve, kas izskatās pēc mājas, bet pēc sākotnējās dokumentācijas ir būvniecībā esošs kuģis. Taču ekspluatācijā kā peldlīdzeklis tas nebija nodots. Nupat būvniecības uzraugi māju-kuģi atzinuši par būvi. Valdība neredz vajadzību grozīt likumu «mājas-kuģa» situācijas risināšanai. Ēkas īpašnieks esot apņēmies uzbūvēto objektu aizvest līdz šā gada jūlijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti