Vai Covid-19 vakcīnu blakusparādības ļauj izdarīt secinājumus par imunitātes veidošanos?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vai Covid-19 vakcīnas blakusparādības ļauj kaut ko secināt par imunitātes veidošanos, un kā rīkoties, ja cilvēks slimo ar hipertoniju? To skaidro Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs Uga Dumpis.

Vai Covid-19 vakcīnas blakusparādības ļauj kaut ko secināt par imunitātes veidošanos?
00:00 / 01:57
Lejuplādēt

Latvijas Radio klausītājs vaicā: Cilvēkam, kuram pēc abu vakcīnas devu saņemšanas nav bijušas nekādas īpaši krasi izteiktas reakcijas, varētu pat teikt, ka nekādas reakcijas, vai tas nozīmē, ka viņam neveidojas tikpat spēcīga imunitāte, kā tiem, kuriem organisms reaģēja izteiktāk?

Uga Dumpis: Mēs zinām no pētījumiem par Latvijā pieejamām vakcīnām, ka visas vakcīnas pasargā no nonākšanas slimnīcā un smagas saslimšanas. Līdz ar to, ja temperatūra kādam ir pēc vakcīnas vai nav, būtiski neietekmē to rezultātu. Vakcīnas ir augsti efektīvas, tādēļ šīs blaknes varbūt ir nepatīkams blakus efekts no vakcinācijas, bet tā, ka tie, kuriem ir blaknes, ir aizsargāti, un tie, kuriem nav blaknes, – nav aizsargāti, tā nebūt nav.

Man ir 2. pakāpes vibrācijas slimība un arī 1. un 2. pakāpes hipertonija. Vai man derētu “AstraZeneca” vakcīna? Ģimenes ārsts teica, ka vakcinēs ar “AstraZeneca”, taču vēlos vakcinēties ar “Moderna”.

Es domāju, ka laiks, kādā tiek vakcinēts pacients ar riska faktoru, kas šajā gadījumā ir augsts asinsspiediens [hipertonija], ir svarīgākais, tātad, kāda vakcīna ir pieejama, ar tādu ir jāvakcinējas. Latvijā ir ļoti augsta saslimstība ar šo slimību un saslimstības un komplikāciju risks ir daudz augstāks, nekā nevakcinējoties ar kādu no šīm vakcīnām.

 

Lai sniegtu atbildes uz dažādiem iedzīvotāju jautājumiem par Covid-19 un vakcināciju pret to, Latvijas Radio Ziņu dienests kopā ar ekspertiem skaidro un sniedz atbildes katru darba dienu programmā “Labrīt”.  Savus jautājumus par vakcinēšanos pret Covid-19 iespējams sūtīt Latvijas Radio Ziņu dienestam uz e-pastu [email protected] vai balss ziņām uz numuru 27834559 (WhatsApp). 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti