Vācija un Latvija sadarbosies mediju stiprināšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Vācija un Latvija vienojušās par sadarbību plašsaziņas mediju stiprināšanai. Par to piektdien paziņoja Latvijas un Vācijas ārlietu ministri. 

Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers piektdien ieradās vizītē Latvijā. Viņš uzsvēra, ka ir svarīgi risināt jautājumus par to, kā izturēties pret jaunām dezinformācijas un propagandas formām, kas parādījās Ukrainas krīzes laikā Krievijas izpildījumā.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) un Vācijas ārlietu ministrs Franks Valters Šteinmeiers piektdien Rīgā vienojās par nepieciešamību stiprināt neatkarīgus, objektīvus un profesionālus plašsaziņas līdzekļus.

Kopīgā paziņojumā abi norādīja, ka sākumā nepieciešams atbalsts „mācību programmām, kuras paredzētas plašsaziņas līdzekļu profesionāļiem (tostarp pētnieciskajiem žurnālistiem) sabiedriskajās raidorganizācijās, īpaši pievēršoties tām, kas strādā krievu valodā”.

Plānotas gan atbalsta programmas žurnālistiem, gan stipendiju programmas studentiem ar Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta starpniecību.

Šteinmeiers uzsvēra, ka Vācija „ļoti labi apzinās”, ka tieši Latvijā un Baltijā pastāv īpaši lielas raizes par ģeopolitisko situāciju.

„Mēs domājām par to, kā attiekties pret jaunām dezinformācijas un propagandas formām, kas izvirzījās priekšplānā Ukrainas krīzes laikā, kļūdamas arvien ietekmīgākas Krievijas puses izpildījumā,” sacīja Vācijas ārlietu ministrs.

“Ir pilnīgi skaidrs, ka mēs kā demokrātiskas valstis uz propagandu nevaram atbildēt ar pretpropagandu. Mūsu atbilde uz propagandu var būt tikai brīva un neatkarīga žurnālistika, un otrkārt - pēc iespējas plašāks un daudzpusīgāks mediju piedāvājums,” skaidroja  Šteinmeiers.

“Ņemot vērā šos abus priekšnoteikumus, mēs sasēdāmies plecu pie pleca un pārdomājām, kādas sadarbības formas starp Latviju un Vāciju varētu attīstīt,” viņš piebilda.  

Latvija un Vācija arī plāno kopīgi stiprināt pilsonisko sabiedrību, kā arī veicināt sadarbību izglītībā un jaunatnes apmaiņas pasākumos.

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pauda, ka Vācijas iniciētais projekts ir apliecinājums Vācijas ieinteresētībai Baltijas reģiona stabilitātē, īpaši ņemot vērā „aktīvi izvērsto Krievijas propagandu”.

Viņš arī pateicās Vācijai par aktīvo lomu Latvijas drošības stiprināšanai, tostarp saistībā ar Vācijas karavīru nosūtīšanu dalībai mācībās.

Runājot par karu Ukrainas austrumos un attiecībām ar Krieviju, Rinkēvičs norādīja, ka abi ministra bija vienisprātis, ka „ir ļoti būtiski saglabāt vienotu un efektīvu Eiropas Savienības nostāju”.

Šteinmeiers uzsvēra, ka divi galveni jautājumi Eiropas Savienai šobrīd ir par karu Ukrainā un finanšu krīzi Grieķijā. Viņš atzina, ka pēdējās dienās Ukrainas austrumos atkal pastiprinājušās kaujas, bet atgādināja, ka pirms dažām dienām ar Krieviju un Ukrainu panākta sapratne par nepieciešamību turpināt smago ieroču atvilkšanu un īpašu darba grupu izveidošanu. Šteinmeiers uzsvēra, ka Eiropas Savienība nenovērsīs uzmanību no Minskas vienošanās izpildes procesa.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti