Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vāc ziedojumus Īles baznīcas atjaunošanai

Vāc ziedojumus Īles baznīcas atjaunošanai

Auces novada Īles pagastā ar koncertu “Ziemassvētku lūgšana” turpinās kordiriģenta Inta Teterovska aizsāktā ziedojumu vākšana baznīcas atjaunošanai.

Daudzcietušo Īles baznīcu, kas padomju gados bija kalpojusi kā minerālmēslu noliktava, bet vēlāk pamesta, Ints Teterovskis atrada pagājušajā gadā, un jau vasarā notika pirmais viņa organizētais labdarības koncerts.

Vairāk nekā trīssimt gadus senā Īles baznīca tikusi plosīta dažādos karos. Bijusi vienīgā baznīca Zemgalē, kas daļēji nopostīta 1905.gada cīņās, tomēr vēlāk atjaunota.

Pēdējos septiņdesmit gadus gan dievnams stāv tukšs un kluss, un aizvien vairāk padodas laika zobam.

„Īles baznīca tik ilgi stāvēja nevienam nevajadzīga, un tad notika tāds brīnums, ka viņu savajadzējās kādam citam, un tikai tad īlenieki paši arī saprata, ka mums viņa ir vajadzīga, un Ints Teterovskis tik ļoti tāds harizmātisks cilvēks, kā ieradās, tā visus tik ļoti iededzināja par to skaisto mērķi,” stāstīja Īles tautas nama vadītāja Sintija Liekniņa.

Pirmo labdarības koncertu 2016. gada vasarā organizēja diriģents Ints Teterovskis, bet  iesākto turpināji paši īlenieki. Šajos Ziemassvētkos notika jau ceturtais labdarības koncerts, uz kuru bija sanākuši  vairāk nekā pussimts cilvēku no tuvākas un tālākas apkaimes.

Līdz šim  labdarības koncertos baznīcas atjaunošanai savākti jau vairāk nekā divi tūkstoši eiro. No saziedotajiem līdzekļiem veikta arhitektoniskā izpēte, un lai gan dievnama atjaunošanai nepieciešams vēl daudz naudas, Īles draudzes mācītājs Valdis Vircavs ir pārliecināts, ka kopīgiem spēkiem sapnis īstenosies.

„Es domāju, ka galvenais ir tas, ka mēs visi  esam šajā idejā, visi ticam šai idejai. Mēs esam gatavi lūgt Dievu un ar Dieva palīgu šo baznīcu atjaunot,” sacīja mācītājs.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti