Pēcpusdiena

Bulgārijā un Moldovā prezidenta vēlēšanās uzvar kreisi noskaņoti kandidāti

Pēcpusdiena

Mašīnas pa valsts galvenajiem autoceļiem brauc daudz ātrāk, nekā atļauts

Aicina atbalstīt iniciatīvu noteikt atbildību slimnīcām, izrakstot pacientus

Vāc parakstus par slimnīcu izrakstīto pacientu drošu nogādāšanu mājās

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana, lai noteiktu slimnīcu atbildību, no tām izrakstot pacientus. Iniciatīvas iesniedzēja Laila Gedvarde norāda – strikti būtu jānosaka, ka pacientus no slimnīcas pavada tuvinieki, bet, ja tādu nav vai viņi nevar – tad sociālie darbinieki.

Gedvarde Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina, ka nereti ir tā, ka pacientiem pēc izrakstīšanas no slimnīcas ir grūti nokļūt mājās.

Ir cilvēki, kam ir atmiņas traucējumi un viņi nesaprot, uz kurieni doties. Atsevišķos gadījumos šādi pacienti atrasti miruši slimnīcu teritorijās.

Iniciatīvas iesniedzēja norādīja – gadījumos, kad pacientu mājās nevar nogādāt tuvinieki, tas būtu jādara kādām organizācijām, kas varētu sniegt šo pakapojumu. Tāpēc arī šim pakalpojumam būtu jāparedz papildu finansējums.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" galvenais ārsts Ēriks Kalniņš klāstīja, ka patiesi ir tādi pacienti, kam pēc ārstēšanās slimnīcā ir nepieciešams tuvinieku atbalsts. Šādos gadījumos slimnīca laicīgi informē pacientu vai viņa tuviniekus.

Taču daļai tuvinieku ne īpaši rūp pacients, tāpēc ir situācijas, kad slimnīca uz sava rēķina organizē transportu pacientam, lai viņš varētu nokļūt mājās, teica Kalniņš. "Diezgan bieži slimnīcai nākas iesaistīties un aizgādāt pacientu mājās. Zināmā mērā nodarbojamies ar labdarību."

Arī Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas pārstāvis Pauls Princis Latvijas Radio raidījumā atzina, ka ir bijuši gadījumi, kad pacientiem pēc izrakstīšanas no slimnīcas ir problēmas ar nokļūšanu mājās.

"Tas patiesībā ir dārgs pakalpojums," teica Princis, piebilstot - būtu labi, ja valsts kopā ar pašvaldībām varētu organizēt pacientu nokļūšanu mājās.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs piebilda, ka Vidzemes slimnīcā pacientiem pēc izrakstīšanas ir iespēja izmantot izmitināšanas pakalpojumu, kas gan nav bez maksas.

 

1 komentārs
fui
Bravo, turpinam savu atbildību uzgrūst citiem. Tagad ārstiem būs jādara tas, ko slimnieka imbecilie tuvinieki negrib darīt.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti