Dienas ziņas

Valmierā darbu sāk pirmais sociālais uzņēmums

Dienas ziņas

Orientējoties apgūst Latvijas vēsturi

Vāc parakstus par skeitparku Talsos

Vāc parakstus par skeitparku Talsos; pašvaldība sola atbalstu

Talsu skeitparku pēc 2015. gada 27. augustā notikušās ugunsnelaimes demontēja, jau pirms tam parks bija sliktā stāvoklī un to nevarēja pilnvērtīgi izmantot. Šobrīd jaunieši dodas uz citām pilsētām, lai aktīvi pavadītu brīvo laiku. Tie, kuri uz citiem parkiem netiek, braukā pa ielām, tādējādi apdraudot ne tikai savu, bet arī citu dzīvību. Tagad, pateicoties iedzīvotāju aktivitātei un atsaucībai, skeitparks Talsos būs.  

Bijušā Talsu skeitparka laukumā kopā sanāca necerēti liels atbalstītāju pulks, kas uzskata, ka parks pilsētā ir nepieciešams.

Akciju ar saukli “Te kaut kam ir jābūt” organizēja talsinieks Ainārs Mazjānis, kurš pats bijis aktīvs skeitparka apmeklētājs. Viņš saka, ka parks nav domāts tikai tiem, kuri braukā ar skrituļdēļiem, bet arī riteņbraucējiem, skrituļslidotājiem un tiem, kuri braukā ar skuteriem. Tāpat iepriekš skeitparku apmeklējušas ģimenes ar bērniem, lai skatītos notiekošo.

“Ja kāds viens cilvēks saka - “man vajag skeitparku”, tad nav jēga no viņa. Bet, ja ir tā kā šodien, ka mēs esam daudzi atnākuši, tad var redzēt, ka mēs neesam divi cilvēki. Kuriem nav, piemēram, BMX ritenis vai skeitbords, bet viņi ir atnākuši, jo viņi paši gribētu kaut ko tādu darīt. Protams, ja nav vietas, kur braukt, nav jēga pirkt riteni,” sacīja Ainārs Mazjānis.

Šobrīd ekstrēmo sporta veidu cienītāji dodas uz citām pilsētām un ciemiem, lai varētu aktīvi pavadīt savu brīvo laiku un trenēties.

Ir jaunieši, kuri ar riteņiem un skrituļdēļiem uzturas pilsētas ielās, apdraudot savu veselību un dzīvību.

Talsos skeitborda tradīcijas ir ļoti senas, organizējot sacensības, pilsētu apmeklēja dalībnieki un skatītāji no visas Latvijas.

“Deviņdesmito gadu sākumā Talsos bija lielas Latvijas mēroga sacensības, kur bija gan “street”, gan slaloms, gan augstlēkšana, gan rampa. Tās sacensības bija ļoti apmeklētas un ļoti augstā līmenī,” atgādināja Latvijas Skeitborda federācijas prezidente Lienīte Skaraine.

“Es 12 gadu vecumā uzkāpu pirmo reizi uz BMX skeitparka iekšienē. Un tā es te biju katru dienu gandrīz, līdz viņu nojauca. Un tagad ir diezgan žēl, ka viņš ir visās mazpilsētās un visur, un Talsos tieši nav vairs,” atzina BMX braucējs Raimonds Švampe.

Ne tikai jaunieši, bet arī viņu vecāki un vecvecāki ar savu parakstu apliecināja skeitparka nepieciešamību. Līdz šai dienai par ideju ir parakstījušies 1227 talsinieki. Idejas iniciators ar parakstu lapām devās uz Talsu novada domi, lai saprastu, kādas ir iespējas un kas turpmāk darāms, lai skeitparks pilsētā atkal būtu.

Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols (Zemnieku savienība) sacīja, ka “šī doma jau nekad nav bijusi atmesta, vienkārši nedaudz ir bijusi atlikusies malā, un tagad ar jaunu spēku viņa tiks realizēta”.  

Ir jau nolemts, ka tuvākajā laikā tiks izveidota darba grupa, lai diskutētu par skeitparka attīstīšanas virzienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt