Dienas ziņas

Ludzā restaurē ērģeles

Dienas ziņas

Valmieras teātrī godināti labākie mākslinieki

Vaboles pagastā krāšņi sapostas mājas

Vaboles pagastā svētkiem krāšņi sapostas mājas

Gada nogalē Daugavpils novada Vaboles pagastā nu jau tradicionāli tiek aizvadīts konkurss, kura laikā nosaka viskrāšņākās svētkiem sapostās ēkas. Konkursa tradīcija aizsākās jau 1999. gadā, bet krīzes gados uz laiku tā pārtrūkusi. Šogad konkursā piedalījās aptuveni 40 māju saimnieki.

Tumsai iestājoties, Vaboles pagasta svētku noformējuma konkursa vērtēšanas komanda dodas apceļot gada skaistākajiem svētkiem sapostās ēkas. Gan pagasta centrā, gan attālākos tā nostūros viss mirdz gaismiņās un rotājumos. Vietējie iedzīvotāji uzsver, ka ceļotāji, caurbraucot pagastu ar vilcienu vai autobusu, spožās svētku rotas dēļ domā, ka te ir pilsēta.

"Vabolieši savas mājas uz Ziemassvētkiem sakopj, gaismiņas deg vistālākajos pagasta nostūros. Laikam pirms četriem vai pieciem gadiem mēs šo tradīciju atjaunojām, un tiešām regulāri Vaboles pagastā notiek konkurss gadu mijā," klāsta Vaboles pagasta pārvaldes vadītāja Aina Pabērza.

Lai arī katru gadu tiek vērtētas vairāk nekā 40 privātās un daudzdzīvokļu mājas, paši māju saimnieki konkursam piesakās kūtri. Konkursa vērtētāji skaidro, ka pieticīgums vienkārši ir latviešiem raksturīga īpašība.

"Ir tā, ka pieteikties nepieteicās. Savu māju izrotā, un kaimiņi redz. Kaimiņš paziņo vai vēl kāds garāmbraucējs, bet vienalga gaida, ka atbrauksim," piebilst Pabērza.

Daudzas no svētkiem sapostajām mājām atrodas tālu no lielceļiem, un svētku noformējums, pēc saimnieču teiktā, rada īpašu noskaņu kā pašiem, tā kaimiņiem un pagasta viesiem.

Šī gada konkursa žūrijas sastāvā bija gan pagasta pārvaldes darbinieki, gan iepriekšējo gadu balvu ieguvēji, kas vislabāk spēj novērtēt rotāšanā ieguldīto laiku un darbu. Konkursa rezultāti tiks paziņoti nākamā gada 6. janvārī Vaboles pagasta pasākumā "Veco jauno gadu sagaidot".

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti