Panorāma

Trešo poti sāk saņemt plašākas sabiedrības grupas

Panorāma

Panorāma

Uzvaras pieminekļa informācijas plāksne raisa domstarpības

Uzvaras parka pieminekļa informācijas plāksne raisa domstarpības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ierosinājums pie tā dēvētā Uzvaras pieminekļa Pārdaugavā izvietot plāksni ar skaidrojošu informāciju par Latvijas vēsturei nozīmīgiem notikumiem un pašu pieminekli izraisījis domstarpības Rīgas domes koalīcijā. Atsevišķi domnieki pauž, ka skaidrojums būtu jāveido vēsturniekiem, nevis politiķiem.

Uzvaras piemineklis daudzus neatstāj vienaldzīgus. Bijušas gan iniciatīvas par tā nojaukšanu, gan arī asi iebildumi pret to. Pirms dažiem gadiem Saeimas deputāti lēma, ka pie pieminekļa būtu nepieciešams izvietot skaidrojošu informācija, ko Latvijai nozīmē 9. maijs. Rīgas domnieks Jurģis Klotiņš (Nacionālā apvienība/Latvijas Reģionu apvienība) pēc savas iniciatīvas šādu skaidrojumu kopā ar vēsturniekiem sagatavojis.

Deputāts uzskata, ka  informatīvo plākšņu uzstādīšana spēs dot objektīvu priekšstatu par Uzvaras pieminekli un mazinās dažādus pārpratumus par mūsu vēsturi. Klotiņa priekšlikums gan pagaidām nav guvis domes koalīcijas atbalstu.

"Šis ir jāvērtē vēsturniekiem, ainavu arhitektiem, šis teksts būtu jāizstrādā nevis politiķiem, bet vēsturniekiem," sacīja Rīgas domes deputāts Viesturs Kleinbergs (""Par!"/"Progresīvie"").

"Esmu pret to, ka vēsturi tulko politiķi un ja tas notiek politiskā kapitāla veidošanā. Tas ir jādara pareizi," sacīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (""Par!"/"Progresīvie"").

Piesardzīgi vēstures skaidrošanu pie Uzvaras pieminekļa vērtēja arī domes opozīcija. "Atkarīgs,  kāds [būs] teksts. Ja tas apmierinās vairumu rīdzinieku, būs kompromiss, atbalstīsim. Ja būs kāds aizskarošs – nē," teica Rīgas domes deputāts Miroslavs Mitrofanovs (Latvijas Krievu savienība).

Staķis solīja, ka dome pati varētu lūgt vēsturniekus sagatavot skaidrojumu. Bet Nacionālās apvienības un Latvijas Reģionu apvienības frakcija sola ar savu iniciatīvu nākt klajā vēlreiz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti