Uzvaras bulvāra nama izlikto īrnieku lieta: Rosina atcelt no amata tiesu izpildītāju Sladzu

Zvērinātu tiesu izpildītāju disciplinārlietu komisija ierosinājusi par likuma pārkāpumiem atcelt no amata zvērinātu tiesu izpildītāju Andri Sladzu, aģentūrai LETA apstiprināja Tieslietu ministrijas Komunikācijas un tehniskā nodrošinājuma nodaļas vadītāja Laura Majevska.

Majevska informēja, ka Zvērinātu tiesu izpildītāju disciplinārlietu komisija izskatījusi trīs disciplinārlietas. Apvienojot divas lietas, kas bija ierosinātas pret vienu tiesu izpildītāju, komisija nolēma ierosināt tieslietu ministram atcelt tiesu izpildītāju no amata.

Komisija apvienoja pret zvērinātu tiesu izpildītāju ar Latvijas zvērinātu tiesu izpildītāju padomes 2016.gada 14. janvāra lēmumu un tieslietu ministra 2016.gada 27.janvāra lēmumu ierosināto lietu izskatīšanu. Tika secināts, ka zvērināts tiesu izpildītājs ir pieļāvis rupjus Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju ētikas kodeksa pārkāpumus un Civilprocesa likuma normu pārkāpumus, veicot ievešanu nekustamā īpašuma valdījumā.

Ņemot vērā minētos pārkāpumus, kā arī izvērtējot zvērināta tiesu izpildītāja sniegtos paskaidrojumus un ziņas, kas raksturo iepriekšējo darbu zvērināta tiesu izpildītāja amatā, komisija nolēma tieslietu ministram ierosināt atcelt no amata Sladzu, uzskatot, ka minētie pārkāpumi nav savienojami ar zvērināta tiesu izpildītāja pienākumu pildīšanu.

Saskaņā ar likumā noteikto kārtību tieslietu ministram divu nedēļu laikā no disciplinārlietu komisijas lēmuma saņemšanas dienas ir tiesības uzlikt zvērinātam tiesu izpildītājam disciplinārsodu - atcelt no amata vai paziņot disciplinārlietu komisijai, ka tās ierosinātais disciplinārsoda veids ir pārskatāms.

Tāpat komisija izskatīja ar tieslietu ministra 2016.gada 20.janvāra rīkojumu ierosināto disciplinārlietu pret citu zvērinātu tiesu izpildītāju un konstatēja, ka viņš vairākkārt pārskaitīja piedzinējam no parādnieka piedzītos naudas līdzekļus, neievērojot Tiesu izpildītāju likumā noteikto septiņu dienu termiņu no dienas, kad piedzītie naudas līdzekļi ieskaitīti zvērināta tiesu izpildītāja depozīta kontā.

Izvērtējot konstatētos apstākļus, zvērināta tiesu izpildītāja paskaidrojumus, ziņas, kas raksturo iepriekšējo darbu zvērināta tiesu izpildītāja amatā, kā arī konstatētā disciplinārpārkāpuma raksturu un būtību, komisija secināja, ka nav samērīgi zvērinātam tiesu izpildītājam piemērot disciplinārsodu.

Vienlaikus, ņemot vērā, ka zvērināta tiesu izpildītāja rīcībā ir zvērinātu tiesu izpildītāju darbību regulējošu normatīvo aktu pārkāpums, disciplinārlietu komisija uzskatīja, ka ierosinātā disciplinārlieta nav izbeidzama, bet konkrētajā gadījumā komisijas lēmums nosūtāms Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomei rīcības nepareizības izskaidrošanai zvērinātam tiesu izpildītājam.

Jau ziņots, ka janvārī Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome bija ierosinājusi disciplinārlietu pret tiesu izpildītāju Andri Sladzu par viņa rīcību saistībā ar nekustamā īpašuma Uzvaras bulvārī 3a, Rīgā, pārņemšanu jaunā īpašnieka valdījumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti