Panorāma

Vecpiebalgā – sāpīgs vidusceļš

Panorāma

Diskutē par prezidenta pilnvaru paplašināšanu

Tiesu izpildītājs sodīts, īrnieku atgriešanās neskaidra

Uzvaras bulvāra nama izlikto īrnieku lieta: Mājas iemītnieku atgriešanās dzīvesvietā neskaidra

Tiesu izpildītāja Andra Sladza pārkāpumi – īrnieku izlikšana no mājas – bijuši pietiekami smagi, lai tieslietu ministrs viņam piemērotu smagāko sodu – atbrīvošanu no amata. Šāds sodamērs tiek piemērots reti. Kaut arī tas parāda, cik nepamatota bijusi tiesu izpildītāja rīcība, īrniekiem tas nenodrošina automātisku atgriešanos agrākajā dzīvesvietā.

Uzvaras ielas 3a nama iedzīvotāju nedienas sākās pērnā gada nogalē, kad mainījās mājas īpašnieks un tiesu izpildītājs Andris Sladzs jauno īpašnieku ievešanu valdījumā veica ar skarbām metodēm, izliekot līdzšinējos īrniekus uz ielas.

"Man tika pazvanīts un pateikts, ka cilvēki ar visām mantām tiek likti ārā no dzīvokļiem. Es pirmajā brīdī nesapratu, bet, kad atbraucu, redzu, ka ir daudz cilvēku, gaitenī stāv balti celtniecības maisi ar mantām, prasu – kas te notiek? Tiesu izpildītājs paziņoja, ka ievedis jauno īpašnieku valdījumā un visiem īrniekiem dzīvokļi ir jāatbrīvo ar visām mantām," stāstīja dzīvokļa īrniece Arnita.

Tiem, kas prom negāja, dzīvošanu līdz tam īrētajā dzīvoklī apgrūtināja ar kaimiņiem, kurus jaunais saimnieks arī ielaida tajā dzīvot. "Namīpašnieku pārstāvis viņus kā atveda, tā viņi tūdaļ iegūlās manā gultā! Teica, lai vēl ar ledusskapi tiekam galā. Tātad arī ar ledusskapi nāksies dalīties!" sacīja īrniece Larisa.

Sladza rīcību vērtēja tiesu izpildītāju padomes disciplinārlietu komija, kas saskatīja smagus pārkāpumus, ieteica Sladzu atbrīvot no amata, ko pagājušajā nedēļa tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) arī izdarīja.

"Viņuprāt, tiesu izpildītājs ir pārkāpis vairākas būtiskas gan civilprocesa normas, gan tiesu izpildītāju ētikas kodeksa normas, piemēram, viņš nav, disciplinārkolēģijas ieskatā, apzinājis visu informāciju par mājā esošajiem īrniekiem, tai skaitā izlicis no dzīvojamās telpas īrnieci ar nepilngadīgu bērnu," teica Tieslietu ministrijas pārstāve Laura Majevska.

Tomēr īrniekiem, kas cietuši no tiesu izpildītāja patvaļas, viņa atbrīvošana vēl nenozīmē, ka varēs atgriezties mājā. Turklāt tā jau izlikta tālākai pārdošanai.

Sludinājumu portālā "ss.lv" to piedāvāja par teju pusmiljonu eiro. Šobrīd mājā vairs nav nekādu pazīmju, ka tā būtu apdzīvota. Arī elektrības skaitītāji neliecina, ka tiktu darbinātas kādas elektroierīces. "Šīs mājas bijušajiem iedzīvotājiem, ja ir vēlme savas tiesības aizsargāt, ir iespēja vērsties tiesā civiltiesiskajā kārtībā un risināt šos jautājumus tur," norādīja Tieslietu ministrijas pārstāve.

Tieslietu ministra lēmumu Sladzs gan vēl var pārsūdzēt. Ar viņu "Panorāmai" sazināties neizdevās, uz tālruņa zvaniem un e-pastu viņš neatbildēja.

Tomēr, ja lēmums stāsies spēkā arī pēc iespējamās pārsūdzības, tas būs viens no retajiem gadījumiem, kad tiesu izpildītājs sodīts tik bargi.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt