Uzturlīdzekļu nemaksātāji valstij parādā ap 140 miljoniem eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Uzturlīdzekļu nemaksātāji valstij 11 gadu laikā ir palikuši parādā 140 miljonus eiro, intervijā trešdienas rītā Latvijas Radio sacīja Uzturlīdzekļu garantiju fonda direktors Edgars Līcītis.

11 gadus Latvijā, ja kāds no vecākiem nemaksā uzturlīdzekļus, valsts tos otram vecākam maksā no savas kabatas, taču vēlāk piedzen līdzekļus no nemaksājošā vecāka.

Līcītis skaidroja, ka ap 140 miljoniem eiro ir summa, kurā ietverta gan izmaksāta summa, ko valsts maksājusi, gan procenti par katru izmaksu. Viņš atzina, ka fonds cer šos līdzekļus atgūt no nemaksātājiem, kuru vārdi jau drīz tiks publiskoti. „Sabiedrībai ir tiesības zināt, kā tiek tērēta tās nauda. To vidū arī, maksājot par bērniem, par kuriem nemaksā vecāki,” uzsver fonda vadītājs.

Līcītis atklāja, ka aptuveni 2000 iesniedzēju vēlas, lai tiktu publiskoti nemaksātāju vārdi. Pirms šī prasība tiek pieņemta, vispirms tiek izvērtēts, vai vecāka vārda publiskošanā nav aizskartas bērna intereses. Tāpat tiek izskatīts, vai vecāks alimentus nemaksā, jo ir, piemēram, cilvēks ar invaliditāti, kas liedz viņam maksāt uzturlīdzekļus.

Tiesa, vēl pirms publiskošanas, salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem pieciem mēnešiem, samaksāto uzturlīdzekļu apjoms ir palielinājies par 30%. Līcītis neslēpa, ka tieši tāds arī ir mērķis – piespiest cilvēkus maksāt par saviem bērniem un atdot parādu valstij. Līcītis atzina, ka nemaksātāji naskāk sākuši maksāt arī tāpēc, ka skaidri varēs redzēt, ka uzturlīdzekļu nemaksātāji slēpj savus patiesos ienākumus.

Paredzams, ka uzturlīdzekļu nemaksātāju sarakstā būs cilvēka vārds un uzvārds, dzimšanas gads un personas koda pirmā puse.

Tipiskais uzturlīdzekļu nemaksātājs ir vīrietis līdz 40 gadu vecumam, oficiāli pelna līdz 100 eiro mēnesī un nemaksā alimentus par vienu bērnu. Ceturtā daļa ir deklarējušies rīdzinieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti