Uzticības telefons konsultēs pedagogus un vecākus pirms jaunā mācību gada

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu bezmaksas uzticības tālrunis 116111 no 26.augusta līdz 1.septembrim rīkos akciju „Uzticības tālrunis pedagogiem un vecākiem”, informēja Labklājības ministrijā.

Akcijas laikā cilvēkiem būs iespēja saņemt profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu aktuālos jautājumos par psiholoģiskām problēmām attiecībās ar bērniem. Pedagogi un vecāki var konsultēties par bērnu disciplinēšanu, konfliktsituāciju risināšanu, attiecībām skolā u.c. Šādas akcijas VBTAI rīko jau vairākus gadus.

„Līdzšinējā pieredze rāda, ka, uzsākot jauno mācību gadu, gan pedagogiem, gan bērnu vecākiem ir daudz rūpju. Zvanītāji mēdz konsultēties par fiziskās un emocionālās vardarbības gadījumiem, problēmām saistībā ar bērnu un pusaudžu disciplinēšanu, uzdod jautājumus par izglītības iestādēm un izklāsta problēmsituācijas saistībā ar tām u.tml. Šīs akcijas ietvaros svarīgi sniegt psiholoģisku atbalstu tieši skolotājiem un vecākiem jaunā mācību gada ieskaņā, tā atvieglojot ar skolas gaitu atsākšanu saistītās problēmas,” norāda VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore Amanda Vēja.

„Tas ir veids, kā zvanītājs var tikt uzklausīts, ir iespēja izteikt savas emocijas, tad bieži vien zvanītājs pats nonāk pie tiem soļiem, ko varētu veikt situācijas labā. Tas ir gan bērniem, gan pieaugušajiem. Varbūt pat vieglāk runāt anonīmi, jo nav jāstādās priekša, vieglāk uzticēties, un arī pieaugušie vairāk uzdrošinās te lūgt palīdzību nekā saviem līdzcilvēkiem, ar ko reizēm neizdodas veidot kontaktu un saņemt atbalstu,” skaidro Vēja.

Uzticības tālruņa speciālisti atbildēs uz pedagogu un vecāku jautājumiem darba dienās no plkst. 08:00 līdz plkst. 23:00; sestdienās no 08:00 līdz 22:00; svētdienās no 10:00 līdz 22:00.

Labklājības ministrija atgādina, ka Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Uzticības tālrunis ikdienā sniedz psiholoģisko palīdzību un atbalstu krīzes situācijās bērniem un pusaudžiem. Tāpat bieži psiholoģiskais atbalsts ir nepieciešams arī bērnu vecākiem un pedagogiem, jo bērni un pieaugušie veido vienu veselumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti