Uzticības tālrunim svētkos daudz zvanu no bērniem, kuri izjūt vecāku uzmanības trūkumu

Svētku laikā pieaudzis zvanu skaits uz bērnu un pusaudžu uzticības tālruni, īpaši nakts stundās. Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) jau devīto gadu rīkotajā akcijā „Uzticies… Tevi dzirdēs un sapratīs” līdz šim sniegtas jau vairāk nekā 300 konsultācijas.

Akcija šodien noslēgsies, bet bezmaksas uzticības tālrunis 116111 turpinās darbu diennakts režīmā arī turpmāk. Inspekcijas pārstāve Dace Āķe aicina bērnus, pusaudžus un viņu vecākus nebaidīties krīzes situācijās meklēt padomu pa tālruni pie speciālistiem:

VBTAI pārstāve Dace ĀķeMāra Rozenberga
  „Svētku laikā tie cilvēki, kas jūtas vientuļi, pamesti vai nesaprasti, - šī viņiem ir iespēja aprunāties, pārrunāt sasāpējušos jautājumus. Jo, lai gan apkārt virmo svētki, ir dāvanu laiks un ģimenes pulcējas pie pusdienu vai vakariņu galda, ikdienas problēmas jau nekur nepazūd. Reizēm varbūt tās pat saasinās vēl vairāk. (..)

  Diezgan daudz tiek zvanīts, piemēram, par to, ka vecāki maz laika pavada kopā ar bērniem. Ka vecāki aizbrauc svinēt svētkus, piemēram, pie draugiem, un bērni paliek mājās vieni. Jā, varbūt viņi ir atbilstošā vecumā, lai viņus drīkstētu atstāt mājās vienus, bet svētku laikā tas bērnam ir ļoti sāpīgi.”

  VBTAI pieredze liecina, ka daļa cilvēku tieši Ziemassvētku un Jaungada svinēšanas laikā īpaši asi izjūt savas problēmas - vientulību, nesaprašanos ar citiem cilvēkiem, atstumtību. Tādēļ iespēja pārrunāt savas sajūtas un saņemt atbalstu ir īpaši būtiska. Pat daži pārmīti vārdi var uzlabot noskaņojumu un kliedēt vientulības sajūtu.

  Uzticības tālrunis 116111 ir bezmaksas tālruņa līnija, zvanot gan no fiksētā, gan mobilā telefona. Uzticības tālrunim var zvanīt visu diennakti.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti