4. studija

Vardarbība ielās: «Rīgas namu pārvaldnieks» izzāģē milzīgus, sulojošus bērzus...

4. studija

4. studija

Uzmanieties no «bezmaksas» veselības pārbaužu piedāvājumiem pa telefonu!

Uzņēmums piedāvājis «bezmaksas» veselības pārbaudes centrā bez licences

Aicina uzmanīties no uzņēmuma “Aurora” piedāvātajām bezmaksas veselības pārbaudēm. Veselības inspekcija eksperimentā noskaidrojusi, ka pārbaudēs uzņēmums atklāj "nopietnas veselības problēmas", kuru ārstēšanai jāņem kredīts. Pie tam vienā mājā ar kompāniju darbojas “Vital centrs”, kas nodarbojas ar neatļautu ārstniecību, bet pēc inspekcijas viesošanās ir slēgts.

Iepriekš "4. studija" vēstīja par uzņēmumu “Nokra”, kas piedāvāja cilvēkiem veikt bezmaksas veselības pārbaudes, bet pēc tam, lai uzsāktu ārstēšanu, tika noslēgti kredīti pat par vairākiem tūkstošiem eiro. Tā vietā tagad ir uzņēmums ar nosaukumu “Aurora”, un nedienas turpinās. 

Sūdzības par šī uzņēmuma darbību ir saņēmusi gan Veselības inspekcija, jo diagnostikas veikšanai tiek izmantotas neatbilstošas ierīces, gan Patērētāju tiesību aizsardzības centrs - par kārtību, kā tiek slēgti un piešķirti kredīti, lai veiktu ārstniecību, gan Valsts valodas centrs, jo komunikācija ir iespējama tikai krievu valodā.

Uzdodoties par pacientiem, Veselības inspekcijas darbinieki, veica pārbaudes. Kontroles laikā tika konstatēts, ka veselības pārbaudei tiek izmantota medicīnas ierīce, kuras darbība tika pārtraukta jau 2018.gadā, un tieši pārbaudē atklājās tas, ka “Aurora” sadarbībā ar “Vital centru” maldināja pacientus, jo “Vital centrs” nodarbojās ar neatļautu ārstniecību.

Medicīnas centrs “Aurora” ir reģistrēta ārstniecības iestāde, kurā strādā sertificētas ārstniecības personas, savukārt pusstāvu augstāk atrodas “Vital centrs”, kas izmanto neatbilstošas diagnostikas ierīces, ārstniecības pakalpojumus veic darbinieki bez medicīniskās izglītības un - tā nav reģistrēta ārstniecības iestāde.

Arī Patērētāju tiesību aizsardzības centram ir bažas par negodīgu komercpraksi. Patērētāju sargi sākuši vērtēt gan medicīnas centra “Aurora” praksi, gan arī kredītu devēju praksi, piešķirot patērētājiem kredītus. Tika pārbaudīts arī “Vital centrs”, kas ir cita sabiedrība, tajā pašā laikā centra darbiniekiem ir pamats domāt, ka abas sabiedrības ir ļoti cieši saistītas, jo atrodas faktiski gandrīz vienās telpās. 

Apmeklējuma laikā klientiem tika iestāstīts, ka ir dažādas veselības problēmas, kas steidzami jāārstē.

"Tika rādīts datorā, kādas veselības problēmas ir ar mugurkaulu. Viņi rāda to attēlu jau ar kaut kādu 3. marta datumu, bet reāli es biju pārbaudē 15. martā,"

stāstīja Veselības inspekcijas Ārstniecības iestāžu kontroles nodaļas vadītāja Konstantija Reinfelde.

Inspekcijas pārstāvji arī norādīja, ka cilvēkam var pat neienākt prātā, ka diagnostiku veic cits uzņēmums, jo līgums beigās atkal tiek slēgts ar uzņēmumu “Aurora”.

PTAC uzsver, ka katrs no abiem blakus uzņēmumiem ir komercprakses īstenotājs un negodīgas komercprakses aizlieguma likums attiecas viennozīmīgi uz viņiem, gan arī uz medicīnas centru. Līdz ar to abi ir vienlīdz atbildīgi likuma priekšā. 

“Vital centrs” darbību Veselības inspekcija  ir apturējusi, taču izmeklēšana turpināsies, un tiek solīts pastiprināti kontrolēt medicīnas iestādi “Aurora”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti