Panorāma

Operetes „Balle Savojā” pirmizrāde

Panorāma

Bankām grūti apzināt visas politiski nozīmīgās personas

Traģisks nelaimes gadījums darbavietā

Uzņēmums nesteidz sazināties ar darbavietā bojāgājuša darbinieka ģimeni

"Vienkāršs strādnieks darba devējam nav vērtība," – tā skumji atzīst skolotāja Vita, kuras vīrs pagājušās nedēļas beigās traģiski gāja bojā savā darbavietā SIA "Eco Baltia vide". Par notikušo viņa uzzināja no policijas, bet uzņēmuma vadība vairākas dienas kavējās sazināties ar bojāgājušā darbinieka radiniekiem.

Ja man būtu otra iespēja, es dotos prom – tā Vita par ģimenes savulaik pieņemto lēmumu tomēr nepārcelties uz dzīvi Anglijā, kur vīram bija darbs atkritumu pārstrādes uzņēmumā. Viņš atgriezās Latvijā pie sievas un 15 gadus vecās meitas un no septembra līdz pagājušajai piektdienai strādāja par atkritumu preses operatoru.

"Es zināju, ka uz pulksten deviņiem desmit man ir jābūt vakariņām un mēs visi kopā vakariņosim, bet tajā vakarā vīrs mazdrusciņ aizkavējās, domāju, varbūt viņš iegriezās veikalā," stāsta Vita.

Pēc pulksten desmitiem viņa saņēma zvanu no policijas: "Jūsu vīrs ir miris, viņu saspieda presmašīna un ir uzsākts kriminālprocess (..) Atbrauca ātrā palīdzība, tur nebija ko darīt vairs, viņš ir pārgriezts uz pusēm, tā nāve ir bijusi acumirklīga."

Sarunā ar "Panorāmu" Vita vairākkārt pauda sarūgtinājumu, ka vēl  teju trīs dienas pēc notikušā ar viņu nav sazinājies neviens no uzņēmuma pārstāvjiem.

"Ja tāds nelaimes gadījums ir noticis, laikam tomēr ģimenei būtu jāuzzina pirmai, un nevis no policijas, bet droši vien ..tie ir vistuvākie cilvēki, ģimenes locekļi. Ir pirmdiena un man ir ļoti žēl, ka mūsu valstī acīmredzot pietrūkst ļoti daudziem cilvēkiem šī cilvēciskā faktora," teica Vita.

Pēc pulksten vieniem dienā ar uzņēmuma vadību sazinājās "Panorāma", kam uzņēmums sniedza šādu skaidrojumu:

"Tā lieta ir tāda, ka mēs uzreiz iedevām policijai radinieku kontaktālruņus un policija sazinājās piektdien. Mēs paši, lai zinātu, kā mēs varētu palīdzēt, mēs sasaucām ārkārtas sapulci, kura tūlīt pēc 10-15 minūtēm beigsies, un tad jau ar pilnu informāciju mēs sniegsim gan materiālo palīdzību, gan psihologa palīdzību."

Vaicāti, vai nevajadzēja darbavietā bojāgājušā darbinieka ģimenei zvanīt uzreiz pēc nelaimes, uzņēmumā noteica: "Nu, vienkārši, mēs tiešām gribējām izlemt, ar ko mēs maksimāli varam tai ģimenei palīdzēt."

Sarunas laikā uzņēmuma vadītājs arī pauda neizpratni par to, kā darbinieks Ģirts varējis iekļūt preses iekārtā, kā arī noliedza Vitas stāstīto, ka pēc vīra teiktā jau labu laiku abas preses iekārtas nav strādājušas, kā nākas, un uzņēmums vilcinājies ar remontdarbiem.

SIA "Eco Baltia vide" interneta mājslapā sevi raksturo kā visstraujāk augošo vides apsaimniekošanas uzņēmumu Latvijā, kas apkalpo vairāk nekā 25000 klientu.

Pie Vitas uzņēmuma pārstāvji ieradās jau pēc LTV vizītes. Sievietei piedāvāta psihologa palīdzība, kā arī 2000 eiro bēru izdevumiem. Citi konkrēti piedāvājumi nav bijuši, jo uzņēmums gaidīs policijas izmeklēšanas rezultātus, kur izšķirīgs būs Valsts darba inspekcijas atzinums.

"Likumā ir noteiktas 30 dienas, bet, ja izmeklēšanas laikā būs nepieciešams papildu laiks pierādījumiem, šo termiņu var pagarināt," teica Valsts darba inspekcijas pārstāve Dace Aleksāne.

Pēc LTV sižeta "Eco Baltia vide" izsūtīja paziņojumu medijiem, norādot, ka uzņēmuma vadība par notikušā apstākļiem veic iekšējo izmeklēšanu. "Uzņēmuma vadība ar bojā gājušā sievu ir tikusies klātienē un turpinās uzturēt kontaktu. Psihologa palīdzība tiks nodrošināta arī uzņēmuma darbiniekiem," norāda uzņēmumā.

"Notikušā apstākļi pašlaik tiek izmeklēti, taču, pēc uzņēmumā sniegtās informācijas, iekārtas bija darba kārtībā, tika ievērotas darba aizsardzības prasības," atzīmēja "Eco Baltia vide" Korporatīvās komunikācijas direktore Dace Jansone.

Par iespējamās apdrošināšanas atlīdzības piešķiršanu tiks lemts pēc Valsts darba inspekcijas un policijas izmeklēšanas rezultātiem, atzina Jansone un norādīja – uzņēmuma vadība izsaka visdziļāko līdzjūtību bojā gājušā piederīgajiem.

Kā skaidro Valsts darba inspekcijā, visbiežāk nāves gadījumi darbā novērojami apstrādes rūpniecības, būvniecības, mežsaimniecības un vēl pāris nozarēs. Kopumā pērn reģistrēti 167 nelaimes gadījumi ar smagām sekām un 26 – ar letālām, kamēr šī gada pirmajos divarpus mēnešos – 24 ar smagām un jau 16 – ar letālām sekām. Tiesa, desmit no tiem vēl tiek izmeklēti, jo ir aizdomas par dabiskas nāves gadījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt