Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Itālijā strauji pieaug migrantu skaits

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Uzņēmējiem liela interese par izbraukuma vakcināciju

Uzņēmumiem liela interese par izbraukuma vakcināciju pret Covid-19

Lielākajā pārtikas ražošanas uzņēmumā Dobelē ceturtdien, 13. maijā, savu pirmo poti pret Covid-19 saņēma 170 darbinieki un viņu ģimenes locekļi. Uzņēmumi kolektīvajai izbraukuma vakcinācijai var pieteikties jau no 3. maija, un interese esot tik liela, ka pašlaik šāds pakalpojums tiekot piedāvāts tikai uzņēmumiem, kuros ir vismaz 40 darbinieki.

Uzņēmuma ''Dobeles dzirnavnieks'' darbinieki ceturtdienas rītā devās nevis uz ierastajām darba vietām, bet gan sporta halli, kur notika uzņēmuma kolektīvā vakcinācija pret Covid-19.

“Man liekas, ka svētki, jo mazliet atvieglos arī ikdienas dzīvi, kad būs savakcinējušies. No sākuma es tā kā biju noskaņota, ka pagaidām ''nē'', bet tad es sapratu, ka tomēr ir vajadzīgs,” pastāstīja “Dobeles dzirnavnieka” darbiniece Kintija Briede.

Iemesli, kāpēc izvēlējušies vakcinēties, ir visai līdzīgi: vēlme ceļot, satikt bērnus un mazbērnus. Tomēr izšķirošais iemesls teikt ''jā'' potei daudziem esot bijis tas, ka pašreiz piedāvājumā ir tīkamāka ražotāja vakcīna.

“Tāpēc, ka “Pfizer” ir. Varēs droši staigāt,” atzina pensionārs Uldis.

Kā skaidroja uzņēmuma vadība, vairāk nekā gada laikā vīruss skāris arī lielāko pārtikas ražošanas uzņēmumu, tāpēc nolemts, ka jāizmanto iespēja savakcinēties reizē un vienā laikā iegūt imunitāti . “Pēc šīs dienas vakcinācijas, pieskaitot arī tos kolēģus, kuri jau ir vakcinējušies,

mēs sasniegsim aptuveni 40% no mūsu darbinieku skaita. Jāsaka gan, ka es to rezultātu nevērtēju kā labu. Vairāk kā apmierinošu.

Bet es ceru, ka šī diena iedos tādu papildus grūdienu un iedrošinās arī pārējos mūsu kolēģus,” sacīja a/s ''Dobeles dzirnavnieks'' valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils.

Šonedēļ vakcinācija notiek arī vairākos citos vidējos un lielajos Dobeles uzņēmumos. Un situācija tur līdzīga.

“Mēs piedāvājām šo iespēju, ka visi vienā dienā varam aiziet un vakcinēties. Grūti pateikt, vai [atsaucība] bija liela vai maza, bet šobrīd 50% uzņēmuma darbinieku ir vakcinēti. Cilvēki prasīja, kas tā ir par vakcīnu: ja būs “AstraZeneca”, tad mēs tā kā nē, ja “Pfizer”, tad jā. Bet es domāju, ka tas lielā mērā saistīts ar to, kas notiek publiskajā telpā,” pastāstīja a/s ''Spodrība'' direktore Baiba Megre.

Kā skaidroja vakcinācijas projekta pārstāve, darba devēji šobrīd vairāk novērtējot izbraukuma vakcinācijas iespēju, tomēr šādu pakalpojumu varot saņemt tikai lielie uzņēmumi. “Ņemot vērā lielo vakcinācijas pakalpojumu noslodzi, šobrīd izbraukuma vakcinācija tiek piedāvāta tiešām lieliem kolektīviem. Mazākiem kolektīviem ar 25-40 personām pakalpojuma sniedzēji saka: mēs varam šo pakalpojumu piedāvāt, bet tad nāciet pie mums,” pastāstīja vakcinācijas projekta pārstāve Ieva Stūre.

Vismaz vienu vakcīnas devu esot saņēmis katrs piektais iedzīvotājs. Zemgalē vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši 18% no pilngadīgajiem iedzīvotājiem, bet Latgalē tikai 12%. To, vai izbraukuma vakcinācija būs mainījusi vakcinēšanās aktivitāti pa reģioniem, pagaidām vēl īsti pateikt nevarot.

KONTEKSTS:

Pašlaik Latvijā vismaz vienu vakcīnas devu saņēmuši aptuveni 22% pieaugušo. Maija vidū plānots sākt vakcinēt arī 16 gadus sasniegušus jauniešus. Kopš 3. maija vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 vakcinācijai varēja pieteikties visi 18 gadus sasnieguši iedzīvotāji,  bet pirms tam, organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā bija plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas un līdz maija sākumam bija pieņemti lēmumi atvērt 6 no 8 prioritārajām grupām.

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt