Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar Jaunā Rīgas teātra režisoru Gati Šmitu

Intervija ar Normundu Bergu

Uzņēmējs: Nemācot eksaktās zinātnes, nākotnē ir risks palikt bez darba

Nemācot eksaktās zinātnes un nepievēršot tām vajadzīgo uzmanību jau skolās, ir risks, ka nākotnē Latvijas iedzīvotāji darba tirgū kļūst konkurētnespējīgi, intervijā LTV "Rīta Panorāma" otrdienas rītā sacīja uzņēmējs Normunds Bergs.

Viņš sacīja, ka bez eksaktajām zināšanām, piemēram, matemātikā, fizikā vai ķīmijā Latvijas iedzīvotāji nevar būt nedz darba devēji sfērā, kur nepieciešamas eksaktās zināšanās, nedz darba ņēmēji. "Arvien vairāk pazūd vienkāršās darba vietas, kuras atņem roboti un "software" [datortehnoloģijas]"," teica Bergs.

Tomēr tieši eksaktās zināšanas ir nepieciešamas jomās, kuras šobrīd attīstītas visstraujāk un ātrāk."Situācija patiešām ir ārkārtīgi kritiska," teica uzņēmējs.

Bergs atzina, ka fizikas un ķīmijas mācīšanā skolā ir nepieciešama jauna tipa pieeja, kas izpaustos arī jaunā algu modelī. Kā atzina Bergs, šķiet, arodbiedrībai ir izdevīgs modelis, kad skolotāji sūkstās par skolotājiem, kam ir mazas algas, vienlaikus kaunīgi noklusējot par tiem gadījumiem, kad algas ir ļoti labas. Bergs norādīja, ka ir pilnīgi nepieņemami, ja skolotājiem par vienu un to pašu darbu maksā ļoti dažādas algas.

Taču attiecībā uz ķīmijas un fizikas mācīšanu skolās Bergs uzsvēra, ka ir "simtiem skolu, kur to vispār nemāca". Viņš atgādināja, ka daudzi skolotāji strādā vairākās skolās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti