Uzņēmējiem liela interese par skolēnu nodarbināšanu vasarā; piekrīt maksāt vairāk par minimālo algu

Šogad teju 13 000 skolēnu vasaras brīvlaikā vēlas strādāt un nopelnīt kabatas naudu. Par darbu vasarā garantēta minimālā alga, daudzi darba devēji ir ar mieru maksāt arī vairāk. Šogad skolēniem piedāvāto darba vietu skaits ir audzis, un interese ir liela. Visbiežāk darbs ir veikalos, viesmīlības sfērā un lauksaimniecībā.

Uzņēmējiem liela interese par skolēnu nodarbināšanu vasarā
00:00 / 02:59
Lejuplādēt

Nodarbinātības valsts aģentūrā šogad saņemti 690 darba devēju pieteikumi par teju 11 000 darba vietu skolēniem vasarā. Valsts organizētajā programmā apstiprinātas gandrīz 9700 darba vietas skolēniem – par 2000 vairāk nekā iepriekšējā gadā. Visvairāk skolēniem piedāvāto vasaras darba vietu ir Rīgas reģionā, mazāk Latgalē.

Kuldīgā izmantota teju katra iespēja

Līdztekus darba iespējas skolēniem vasarā turpina organizēt arī pašvaldības, aicinot iesaistīties vietējos uzņēmumus un nevalstiskās organizācijas. Teju ikkatra piedāvātā iespēja vasarā piepelnīties izmantota ir Kuldīgas novadā un populārākās izvēles sakrīt ar skolēnu vasaras nodarbinātības tendencēm visā Latvijā.

„Tas jāskatās pēc uzņēmēju atsaucības, kuri ir tie aktīvākie.

Mūsu pilsētā un mūsu novadā tie ir tūrisma pakalpojuma sniedzēji, respektīvi, restorāni un viesnīcas. Otrie, ko varētu ierindot, ir veikali; gan pārtikas, gan saimniecības preču un būvmateriālu veikali.

Es saprotu, ka viņiem ir diezgan izdevīgi, ka skolēni var aizvietot atvaļinājumā devušos darbiniekus. Trešā lielākā grupa būtu zemnieku saimniecības, bet to jau ir salīdzinoši mazāk,” skaidroja Kuldīgas novada pašvaldības Administratīvās nodaļas speciāliste programmas koordinatore Baiba Mālniece.

Kuldīgas novadā skolēniem piedāvāja 280 darba vietas skolēniem vecumā no 16 līdz 18 gadiem. Ir pieteikušies 200 skolēnu un viņiem darba vieta vienu mēnesi būs nodrošināta. Kopumā Kuldīgas novadā skolas vecuma jauniešiem piedāvāto darba vietu skaits aug, lai arī novadam pievienotajā Alsungā un Skrundā atšķirībā no Kuldīgas tā līdz šim bijusi reta prakse, stāstīja Mālniece.

Valmierā vietas aizpildās zibenīgi  

Vēl aktīvāk uz skolēniem piedāvātajām darba vietām pieteikušies Valmieras pusē, stāstīja novada Izglītības pārvaldes vadītāja Iveta Pāže.

“Vispirms pieteicās darba devēji, un mēs redzējām vietas, vecumu un amatus, kādus piedāvā  strādāt, un aprakstus. Tad sākotnēji pieteicās tie bērni, kuri jau saņēmuši no uzņēmumiem rekomendācijas vēstules par labu darbu iepriekšējā vasarā un uzņēmumi vēlas atkārtoti sadarboties vasarā. Uz brīvajām vietām pēc tam piesakās pārējie bērni. Vietu aizpildīšana notiek ļoti ātri, zibenīgi,” atzina Pāže.

Skolēnam par darbu vasarā pienākas vismaz valstī noteiktā minimālā alga – 500 eiro. Slodze – septiņas stundas dienā jeb 35 stundas nedēļā. Bieži vien uzņēmumi jaunietim maksā vairāk.

Valsts organizētajā programmā līdz 21. jūnijam darbu valsts līdzfinansētajās vasaras darba vietās sākuši 2666 skolēni. Valsts programmā reģistrēties var jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem, savukārt pašvaldībās vecuma ierobežojumi atšķiras – vienkāršākos palīgdarbus piedāvā jauniešiem jau no 13 gadu vecuma.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt