Dienas ziņas

Ukrainas bēgļus sadalīs pa reģioniem

Dienas ziņas

Plāno Daugavpils šosejas četru joslu posma remontu

Uzņēmēji kopā ar studentiem veido auto uzlādes stacijas

Uzņēmēji kopā ar studentiem izveido saules paneļu nojumes prototipu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Otrdien, 12. aprīlī, Rīgas Valsts tehnikums prezentēja saules paneļu nojumes prototipu. Skola mācību gada sākumā vienojās par sadarbību ar trīs uzņēmumiem, un studentiem bija iespēja redzēt, kā tiek īstenoti projekti, kā arī palīdzēt ar montāžas darbiem.

Šis ir pirmais saules paneļu nojumes prototips. No citām šāda veida nojumēm to atšķir vairākas īpašības. Konstrukcija veidota no kompozītmateriāla un ražota Salaspilī. Izmaksu ziņā tas esot nedaudz dārgāks par metāla konstrukciju, bet, augot metāla cenām, tas varētu arī mainīties. Atšķirībā no metāla konstrukcijām šis saglabāšot savu izturību vismaz 50 gadus.

SIA “Compor” projektu vadītājs Andrejs Morozovs norādīja: "Šeit vajag skatīties uz nākotni. 50 gadus ar materiālu neko nevajag darīt. Materiāls nav pakļauts korozijai, to nevajag ne krāsot, neko."

Saules paneļi gan netiek ražoti Latvijā, bet pasūtīti no Vācijas. Arī tie nepakļaujas korozijai un ir gaismu caurlaidīgi, kas gan vairāk ir kā dizaina elements, bet noslēgtā nojumē ļautu iespīdēt arī saules stariem.

Šāda nojume varot saražot pietiekami daudz enerģijas, lai nodrošinātu vienai mājai nepieciešamo.

SIA "Saules grauds" valdes priekšsēdētājs Edmunds Zālīte skaidroja: "Konkrēti šai nojumei ir 6,5 kilovatu jauda. Gadā saražo sešas megavatstundas, kas ir aptuveni vidējās saimniecības patēriņš."

Kopā ar uzņēmējiem darbojās arī Rīgas Valsts tehnikuma studenti. Tehnikuma direktore Dagnija Vanaga pastāstīja, ka 3. kursa studenti guvuši labu iespēju redzēt, kā Latvijā idejas pārvēršas realitātē.

"Uzņēmēji piedāvāja rasējumus, to tehnoloģiju inovāciju. Mūsu audzēkņi kopā ar darbnīcu vadītāju un enerģētikas skolotāju palīdzēja uzstādīt, palīdzēja samontēt, sakārtot un piedalījās visā šajā procesā," viņa norādīja.

Uzņēmēji pauda, ka primārais tirgus šādām nojumēm varētu būt Skandināvijā.

Bet studenti, kuri palīdzēja prototipa izveidē, kādu dienu varētu kļūt par komandas biedriem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti