Uziet TV pieslēgumu nelegālu nodrošinātāju ar 800 klientiem

Valsts policija sadarbībā ar biedrību „Par legālu saturu” pārbaudījusi kriminālizlūkošanā iegūto informāciju par personu grupu, kas nodrošina nelegālo televīziju aptuveni 800 mājsaimniecībām Latgales reģionā un Rīgas rajonā. Par noziedzīgo nodarījumu sākts kriminālprocess un četras personas atzītas par aizdomās turētām. Izmeklēšana turpinās, informēja policijā.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka 1983. gadā dzimušais Balvu iedzīvotājs ar tiešu nodomu no 2016. gada novembra līdz šī gada septembrim personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās ar vēl trim personām veica televīzijas programmu publiskošanu Latgales reģionā un Rīgas rajonā, pārkāpjot audiovizuālā satura īpašnieku blakustiesības, tādējādi tām radot būtisku kaitējumu. Noskaidrots, ka personu grupa nelegālos televīzijas pakalpojumus klientiem sniedza, izmantojot dekodēšanas karšu koplietošanas tehnisko risinājumu “Card sharing”.

Tādējādi televīzijas pakalpojumi tika sniegti licencēta elektronisko sakaru komersanta aizsegā,

proti, līdzās licencētai piekļuves nodrošināšanai internetam, televīzijas pakalpojumiem personu grupa piekļuvi nodrošināja nelicencēti.

Par noziedzīgo nodarījumu sākts kriminālprocess par blakustiesību pārkāpšanu, veicot televīzijas programmu nelicencētu retranslāciju personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, ar to radot būtisku kaitējumu ar likumu aizsargātām personu interesēm.

Nelikumīgā pakalpojuma sniedzēji ar savām darbībām veica ne tikai autortiesību/blakustiesību pārkāpumu, bet arī veicinājuši ēnu ekonomiku. Nelegālās televīzijas pakalpojuma cena vienam abonentam bija 5 eiro mēnesī. Pēc provizoriskiem aprēķiniem, personu grupa nozieguma izdarīšanas laikā vairāk nekā 34 mēnešu garumā ieguva vismaz 136 000 eiro.

Policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas aizdomās par minēto noziedzīgo nodarījumu septembrī aizturēja 1971., 1978., 1979. un 1983. gadā dzimušas personas. Līdz ar personu aizturēšanu un nelegālās televīzijas apraides servera atrašanās vietas identificēšanu izdevās pārtraukt minētās noziedzīgās darbības, atslēdzot apraidi nodrošinošo serveri un liedzot pieeju nelegālajam televīzijas saturam.

Pēc personu aizturēšanas tika veiktas vairāk nekā 18 kratīšanas personu īpašumos un juridiskās personas saimnieciskās darbības veikšanas vietās dažādos Latvijas reģionos, tostarp Rīgā, Jūrmalā un Balvos. Kratīšanu laikā izņemtas nozieguma izdarīšanai paredzētas televīzijas signāla uztveršanas, formēšanas un izplatīšanas iekārtas, tai skaitā televīzijas signāla dekoderi, televīzijas kartes, rūteri, satelīta frekvenču noteicēji, interneta uztveršanas signāla uztvērēji un citas ierīces. Tāpat izņemti datu nesēji un dažāda veida dokumenti, kā arī cita veida objekti, kam ir pierādījumu nozīme kriminālprocesā. Kopskaitā izmeklēšanas laikā izņemtas vairāk nekā 100 elektronisko informāciju saturošas vienības.

Šī gada septembrī minētajā kriminālprocesā četras personas tika atzītas par aizdomās turētām un tām tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Atbilstoši Krimināllikumam par minēto noziedzīgo nodarījumu personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās. Vienlaikus izmeklēšana izskata jautājumu par procesa uzsākšanu attiecībā pret juridisko personu piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai.

Policija sola arī turpmāk pastiprināti monitorēt Latvijas interneta segmentu, lai identificētu interneta resursus, kā arī juridiskās un fiziskās personas, kuras, neievērojot likumā noteikto kārtību, bez attiecīgās licences retranslē audiovizuālo saturu. Aicina arī iedzīvotājus informēt Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļu, rakstot elektroniski e-pastam [email protected], ja tiek konstatēta negodprātīga televīzijas apraides operatora rīcība. Pārliecināties par izvēlētā pakalpojuma sniedzēja attiecīgās licences esamību iespējams mājaslapā www.neplpadome.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt