4. studija

Ziepniekkalnā nocirtīs 158 kokus, lai uzceltu vēl divus veikalus

4. studija

Vai roku dezinfekcijas līdzekli katrs var izgatavot mājās?

Uz valsts zemes bez būvprojekta uzceltā mājā cilvēks mierīgi dzīvoja 30 gadu...

Uz valsts zemes bez būvprojekta uzceltā mājā Kauguros ģimene nodzīvo gandrīz 30 gadus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kauguros, pāris simtu metru attālumā no jūras piekrastes, teju pirms 30 gadiem uz valstij piederošās zemes uzbūvēta māja bez būvprojekta, un mājas iemītnieki mierīgi dzīvojuši faktiski “ārpus likuma”, ziņoja LTV raidījums  “4. studija”.

Mājas iedzīvotājs Jānis Liepa stāstīja, ka “Valsts nekustamie īpašumi” gatavojas māju nojaukt, jo tā uzcelta bez būvprojekta. Māja uzbūvēta 1993. gadā, “un nebija naudas, par ko man saskaņot būvniecības ieceri,'' stāstīja Jānis Liepa.

Viņš atzīst, ka no 1991. līdz 1995. gadam viņam ir bijušas lietošanas tiesības uz šo ekskluzīvo zemes gabalu. Un tā nu viņš nolēmis uzbūvēt māju, kurā tagad dzīvo arī Jāņa meita ar mazmeitām.

“1993. gadā es uzcēlu dzīvojamo māju. Bez būvprojekta, jo naudas nebija - vispār nebija, ne celtniecībai, nekam, bet atradu materiālus, daudz man piepalīdzēja viens cilvēks no būvvaldes, kas jauca vecās mājas, un es no tām vecajām mājām ņēmu visu ko - gan kokmateriālus, gan logus un durvis,” stāstīja Jānis.

Zeme, uz kuras Jānis Liepa bez būvprojekta ir pamanījies uzcelt māju, visu šo laiku ir piederējusi valstij, un, kā norāda “Valsts nekustamie īpašumi”, tālajā 1991. gadā tā tika nodota lietošanā pavisam citam mērķim.

“Zemes gabals tika nodots lietošanā konkrētam mērķim - siena pļaušanai un ganīšanai. Bez kapitālās apbūves tiesībām, taču neskatoties uz to,

persona 1994. -1995. gadā bez saskaņota projekta, bez būvatļaujas, faktiski nelikumīgi ir veikusi apbūvi uz šī zemes gabala, uzbūvējot dzīvojamo māju un saimniecības māju,” skaidroja VAS “Valsts nekustamie īpašumi” valdes loceklis Ojārs Valkers.

Patlaban Jānis jau labprāt vēlētos ēku nodot ekspluatācijā un saskaņot būvprojektu, bet tas vairs neesot iespējams, jo notiek tiesa, kur kasācijas instancē izskatīs, vai piešķirt viņam īpašumtiesības uz ēkām, vai arī piešķirt īpašuma tiesības “Valsts nekustamajiem īpašumiem”.  VNĪ  cēla pretprasību tiesā par šīm uzbūvētajām ēkām.

“Persona vairākkārt ir centusies tiesas ceļā panākt lietošanas tiesību atzīšanu uz šo valstij piederošo zemes gabalu. Sākotnēji gan vēršoties pret Jūrmalas pašvaldību, gan pret valsti vēlāk, bet visas tiesas šo prasību ir noraidījušas tā iemesla dēļ, ka nelikumīga būvniecība nevar radīt likumīgu pamatu zemes lietošanai,” skaidroja Valkers.

VNĪ atzīst, ka situācija izveidojusies ne vien skandaloza, bet arī patiešām unikāla, jo sanāk, ka Jānis Liepa teju 30 gadus dzīvo ārpus likuma.

Ir jau divi tiesas spriedumi, kuros lemts par labu “Valsts nekustamajiem īpašumiem”, bet vēl atliek gaidīt uz kasācijas tiesas lēmumu. VNĪ vērsās arī Jūrmalas pašvaldības būvvaldē un aicināja pieņemt lēmumu par būvju nojaukšanu, bet šāda lēmuma no būvvaldes joprojām nav.

“Mēs jau esam savlaicīgi un labu laiku atpakaļ šai personai lūguši atbrīvot šo zemes gabalu. Esam ieteikuši vērsties pašvaldībā un meklēt atbalstu citas, līdzvērtīgas dzīvesvietas ierādīšanai, un tas ir šīs personas ziņā,” norādīja Valkers.

Par turpmāko rīcību VNĪ lems pēc tiesvedības procesa noslēguma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti