Pēcpusdiena

Marijas ielas grausta īpašniekiem jāizstrādā ēkas sakārtošanas būvprojekts

Pēcpusdiena

Krievija rezervējusi gaisa telpu raķešu šaušanai virs Latvijas ekonomiskās zonas

"Latvijas valsts ceļi" sāks gājēju pāreju auditu uz Latvijas ceļiem

Uz valsts ceļiem varētu likvidēt daļu neregulējamo gājēju pāreju

“Latvijas Valsts ceļi” (LVC) plāno auditēt visas valsts autoceļu tīklā esošās gājēju pārejas, īpašu uzmanību pievēršot neregulējamām pārejām, daļu no kurām varētu likvidēt, informēja LVC.

Pasaulē veiktie pētījumi pierāda, ka neregulējamās gājēju pārejas nevis samazina ceļu satiksmes negadījumu skaitu, bet palielina to. Tostarp gājējiem - par 28%, transporta līdzekļiem - par 20%, bet kopumā - par 26%.

Savukārt regulējamās gājēju pārejas bez īpašās fāzes gājējiem samazina kopējo negadījumu skaitu par 1%, bet negadījumus ar gājējiem - par 8%. Regulējamās gājēju pārejas ar īpašo fāzi gājējiem samazina kopējo negadījumu skaitu par 7% un negadījumu skaitu ar gājējiem - par 12%.

Pašreiz uz valsts galvenajiem autoceļiem ir 98 gājēju pārejas, no tām 68 ir neregulējamas, savukārt 30 pārejas ir aprīkotas ar luksoforu. 25 ir divlīmeņu gājēju pārejas – tilti vai tuneļi.

"Latvijas Valsts ceļu" pārstāve Anna Kononova Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” atzina, ka neregulējamās gājēju pārejas nereti rada vairāk problēmu nekā risinājumu. Tāpēc plānots audits, lai izvērtētu pārejas un likvidētu tās, kas neatbilst drošības prasībām. 

Diemžēl cilvēki, ieraugot gājēju pāreju, nereti uzskata, ka ar to pietiek un var šķērsot ceļu un neskatīties ne pa labi, ne pa kreisi, bet autovadītāji uz ceļiem ar nelielu satiksmes intensitāti negaida, ka kāds var šķērsot ceļu, un tas var novest pie negadījumiem, skaidroja Kononova.

Vislabākie ceļu infrastruktūras risinājumi mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku (gājēju un velosipēdistu) drošības paaugstināšanai ir divlīmeņu krustojumi, taču to izbūve prasa lielus kapitālieguldījumus.

Auditu LVC plāno pabeigt līdz šī gada beigām.

Pērn LVC sadarbībā ar Valsts policiju un CSDD ir veikusi padziļinātu izpēti par ceļu satiksmes negadījumiem, kas notikuši 2016. gadā Rīgas reģionā un beigušies ar smagām sekām - bija smagi ievainotie vai bojāgājušie. Lielākā daļa no 84 negadījumiem bija uzbraukšana gājējam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt