Dienas ziņas

Kosova un Serbija vienojas strīdā par automašīnu numurzīmēm

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pirmais stopify.org.ua sūtījums dodas uz Ukrainu

Uz Ukrainu dodas pirmais «Stopify» sūtījums

Dažu nedēļu laikā, pateicoties Latvijā radītai ziedojumu straumēšanas platformai "Stopify", Ukrainas armijas vajadzībām savākti 37 000 eiro. Par tiem iegādāti kvadricikli, drons, termokameras, taktiskie cimdi un citas karavīriem nepieciešamas lietas.

Pirmais sūtījums jau nokomplektēts un dodas ceļā uz Ukrainu. Tajā ir divi kvadricikli un citas aktīvai karadarbībai nepieciešamas lietas. Uz katras no tām "Stopify" idejas autors Māris Upenieks uzlīmē arī ziedojumu platformas uzlīmi. Ideja par straumēšanu viņam radās nejauši, domājot, kā armiju atbalstīt regulāri.

"Sanāca tāds "aha moments" – mēs esam pieraduši par nelielu ikmēneša summu abonēt dažādus straumēšanas servisus un skatīties filmas un seriālus. Un mēs ar domu biedriem nodomājām – kā būtu, ka līdzīgi varētu abonēt kaut ko daudz svarīgāku – kas ir mūsu brīvība un nākotne, kas izšķiras kaujas laukā šobrīd," sacīja Upenieks.

"Stopify" platformā minimālā ziedojuma summa ir septiņi eiro. Visi, kas platformu radījuši un uztur, to dara brīvprātīgi. Katrs ziedotais eiro tiek Ukrainai.

Patlaban abonentu skaits sasniedz 3000 un ziedojumi ienāk no 37 valstīm, tostarp Amerikas un Jaunzēlandes.

"Jaunzēlandē arī viens ir! Nezinu, vai tas ir latvietis, mūsu tautietis. Bet ārzemnieku arī pietiek," teica "Stopify" idejas autors.

Platformas partneri ir "Ziedot.lv" un Ukrainas vēstniecība Latvijā, kas vislabāk zina armijas vajadzības.

"Vienam no mūsu kareivjiem, kas patlaban ir Biķerniekos, kājas kaulu salauza tieši mīna. Tagad ārsti cīnās, lai nebūtu jāamputē. Lūk, tādas dāvaniņas viņi sūta mūsu bērniem," sacīja Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko.

Līdz ar to katrs ziedojums armijai nozīmē lielu atbalstu.

"Tas nozīmē, ka mēs speram vēl vienu lielu soli pretī uzvarai. Viss, kas iet uz Ukrainu, no ierakumu svecēm, gaļas konserviem līdz kvadricikliem, tuvina uzvaru un mazina upurus.

Bez šī režīma iznīcināšanas mēs nekad nevarēsim normāli dzīvot. Pat ja panāksim, ka Putins atzīst sakāvi, tas nozīmē atstāt šo karu mūsu bērniem. Vienalga tā ir Putina, Šoigu, Lavrova Krievija. Mērķēta uz agresiju, kas šādi risinās situācijas un kontrolēs savu tautu. Tāpēc šodienas misija ir ar Ukrainas armijas spēkiem iznīcināt Krievijas agresora armiju, un pēc tam sekos politiskā režīma sabrukums. Un pēc tam varbūt var sekot demokrātiska Krievija," vērtēja Ukrainas vēstnieks Latvijā.

"Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta norādīja: "Ir ļoti svarīgi, ka tā ir starptautiska kampaņa, ka ziedojumi nonāk Latvijā un mēs palīdzam Ukrainai, un šodienas sūtījums ir reāls piemērs, kā palīdzēt, nevis tikai nosodīt un rakstīt rezolūcijas. Bet darīt reālu darbu."

Arī pašiem idejas autoriem šodien bija svarīgi daudzajiem ziedotājiem parādīt, ka ideja darbojas, un pirmais sūtījums jau ir ceļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti