Dienas ziņas

Apdomās izmaiņas grozījumos

Dienas ziņas

Jaunieši gūst starptautisku pieredzi

Top Kurzemes Jaunsardzes centrs

Uz slēgtās Rudbāržu sākumskolas telpām pārcelsies Kurzemes jaunsargi

Martā nepietiekamā skolēnu skaita dēļ darbu pārtraukusi Oskara Kalpaka Rudbāržu sākumskola. Tā uzturēja dzīvu nozīmīgu vēstures daļu – no šīs vietas pulkvedis Kalpaks sāka Latvijas atbrīvošanu. Pašvaldības sarunās ar Aizsardzības ministriju izlemts, ka uz skolas telpām pārcelsies Jaunsardzes un informācijas centra Kurzemes novada struktūrvienība.

Vienu pēc otras Oskara Kalpaka Rudbāržu sākumskolas pirmā stāva telpas izstaigā Jaunsardzes pārstāvis, lai apskatītu, kādi remontdarbi tur veicami un kuras būtu piemērotākās telpas Jaunsardzes vajadzībām. Plānots, ka jau aprīlī tur pārcelsies Jaunsardzes departamenta 1. novada nodaļa, kas ir Kurzemes reģiona nodaļa. Līdz šim tā atradās Talsos.

Slēgtās skolas telpās būs gan jaunsargu tehniskā bāze, gan glabāsies aprīkojums un notiks dažādi, arī Latvijas mēroga jaunsargu pasākumi.

Kad jau pērnā gada septembrī bija zināms, ka Oskara Kalpaka Rudbāržu sākumskola mazā skolēnu skaita dēļ būs jāslēdz, daudz tika domāts, ko darīt ar tukšo ēku. Tai ir ne tikai valsts aizsargājamā kultūras pieminekļa statuss, bet arī vēsturiska nozīme Latvijas neatkarības atgūšanā, jo no turienes pulkvedis Kalpaks uzsāka Latvijas atbrīvošanu no lieliniekiem.

“Tajos laikos, kad Latvija dibinājās, tas bija sākums, tagad tas atkal ir kā sākums kaut kam jaunam – Jaunsardzei jaunā kvalitātē,”

tā saka Jaunsardzes un informācijas centra 1. novada nodaļas vadītājs kapteinis Andris Spricis.

“Šobrīd viņi aizņems pirmā stāva pusi telpas un daļu no otrā stāva, kā arī sporta zāli. Pirmais, kas visus interesēja, lai skola neaiziet nebūtībā, lai nav kā Skrundas arodskola, kas ir tukša,” saka Skrundas novada pašvaldības izpilddirektors Guntis Putniņš.

Tā kā Skrundas novada teritorijā atrodas arī bijusī militārā kara pilsētiņa, kas ir īpaši piemērota kauju apmācībai apbūvētā vietā, tā bija ieinteresējusi Aizsardzības ministriju. Marta beigās ministrija to pārņems savā valdījumā, un ministrijas pārstāvjiem pagājušajā gadā tika rādītas arī skolas telpas.

Tās piesaistīja ar savu vēsturisko nozīmi, tāpēc nolemts te bāzēt Jaunsardzi. “Skrundā būs liels poligons, veidojam kopīgu bāzi ar bruņotiem spēkiem, pieslēgsies militārajā pilsētiņā, šautuves mūs interesē, tāpēc mēs esam te,” saka Spricis.

Lai arī sākumskola Rudbāržos ir pārtraukusi savu darbu, gluži bez bērniem tā vēl nav palikusi. Vienā no muižas spārniem darbojas paši mazākie rudbāržnieki – piecgadnieki un sešgadnieki, kā arī rotaļu grupiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti