Panorāma

Panorāma

Panorāma

Mūžībā aizgājis dziedātājs Zdislavs Romanovskis

,,Iespējamās misijas” pedagogi dodas uz skolām

Uz skolām dosies 23 jaunie «Iespējamās misijas» pedagogi

Latvijas skolās pieaug pieprasījums pēc izglītības programmas "Iespējamā misija" dalībniekiem, kas, būdami katrs savas nozares speciālisti, izvēlējušies strādāt par skolotājiem, realizējot savu – pieredzē balstītu mācību sistēmu. Šogad uz skolām dosies 23 jaunie "Iespējamās misijas" pedagogi. Trešdien, 30. augustā, ar viņiem tikās Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Lai kļūtu par "Iespējamās misijas" dalībnieku, iegūstot tiesības strādāt skolā, vispirms jāiztur liels konkurss. Parasti tikai viens no 10 pretendentiem tiek atzīts par derīgu.

Rīgas pilī trešdien vienuviet pulcējušies 23 nākamie pedagogi, kuri 1. septembrī pirmoreiz stāsies klases priekšā, lai skolēniem mācītu dabaszinības, ekonomiku, vēsturi, angļu valodu – visu, kas skolas programmā paredzēts, tikai nedaudz brīvāk un radošāk.

"Iespējamās misijas" programma pastāv desmit gadus. Sākumā esot bijušas šaubas, vai Latvijā atradīsies cilvēki, kas apguvuši labas specialitātes, bet ir motivēti kļūt par labiem skolotājiem. Taču, izrādās, ka vēlmes ir pat lielākas par iespējām.

"Desmit gadu laikā mums ir bijuši 2000 pieteikumu. Ir jauni cilvēki, spējīgi, talantīgi, kas izgājuši cauri pārbaudes kārtām, lai pēc tam ietu skolās un rādītu, ko spēj, un palīdzētu Latvijas bērniem atklāt savus talantus," sacīja programmas "Iespējamā misija" vadītāja Ingrīda Blūma.

Iemācīt prasmes, kuras nepieciešamas 21. gadsimta cilvēkiem, gatavs katrs no "Iespējamās misijas" dalībniekiem.

"Es gribu nākt ar savu pienesumu, ka ekonomiku var mācīt arī citādi," teica ekonomikas skolotājs Raimonds Graudiņš. Savukārt "Iespējamās misijas" dalībniece Ilze Vaivode mācīs vēsturi: "Man pašai ir milzīga mīlestība pret šo priekšmetu."

"Iespējamās misijas" dalībnieki, paši paralēli mācoties, strādās skolās visā Latvijā – Tukumā, Balvos, Ropažos, Jelgavā, Saulkrastos un Rīgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti