Uz Šengenas zonas valstīm vienatnē lidojošus bērnus varēs pavadīt līdz izlidošanas terminālim

No šī mēneša starptautiskajā lidostā „Rīga” pieejams jauns pakalpojums. Ja bērns ceļo viens uz kādu no Šengenas zonas valstīm un kopā ar aviobiļeti ir iegādāts pakalpojums „bērns bez pavadoņa”, vecāki vai cita pavadošā persona varēs paši pavadīt bērnu līdz pat izlidošanas sektoram.

Lidostas "Rīga" pārstāve Laura KarnīteKristaps Feldmanis

  „Ja cilvēks, pērkot aviobiļeti, ir iegādājies pakalpojumu „bērns bez pavadoņa”, respektīvi, ja ir plānots, ka nepilngadīgais ceļos viens pats, tad vecākiem vai aizbildņiem, vai kādai citai personai, kas no vecāku puses ir pilnvarota ko tādu darīt, būs iespēja bērnu lidostā pavadīt līdz pašiem iekāpšanas vārtiem.

  Līdz šim šādas iespējas nebija, proti, bērns jau pirms drošības kontroles nonāca aviokompānijas darbinieka ziņā, bet šobrīd šāda iespēja būs pašiem vecākiem – tuviniekiem.

  Ir divi būtiski nosacījumi, kas ir jāņem vērā, lai nerastos problēmas šajā procesā. Pirmkārt, šis pakalpojums ir jāiegādājas, jau pērkot biļeti. Otrkārt, [uz pavadoņiem] ir visas tieši tās pašas drošības prasības, kas attiecas uz lidmašīnas pasažieriem. Tātad, [nedrīkst būt] gan bīstamie priekšmeti, sākot ar šķiltavām un beidzot ar šķidruma daudzumu, kas atļauts lidojumam. Un visiem asajiem priekšmetiem, ķimikālijām un tā tālāk,” uzsvēra lidostas pārstāve Laura Karnīte.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti