4. studija

Kā turpmāk apmeklēsim skaistumkopšanas salonus un frizētavas?

4. studija

4. studija

Uz Ropažu novada domes deputāta zemes ierīkota nelegāla izgāztuve!

Uz Ropažu novada domes deputāta zemes ierīkota nelegāla izgāztuve

Uz Ropažu novada domes deputāta, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma amatpersonas zemes ierīkota nelegāla izgāztuve.  Deputāts par to neesot zinājis un sola tuvākajā laikā to novērst, ziņoja LTV raidījums “4. studija”.

Ropažu novada iedzīvotāji ir ziņojuši par teritoriju, kas vairāku hektāru platībā ir kļuvusi par izgāztuvi. Tur nonāk gan būvgruži, gan sadzīves atkritumi, tie te vienkārši atvesti, samesti un aprakti. Visapkārt redzami gan metāllūžņi, gan celtniecības būvgruži, gan dažādi plastmasas izstrādājumi un sadzīves pārpalikumi.

“Mēs iepriekš nebijām lietas kursā par to, ka ir izveidojusies šāda atkritumu vieta, kur ir izgāzti tik daudz atkritumi, bet uzreiz mēs arī vērsāmies pie pašvaldības policijas un informējām to,” raidījumu informēja Ropažu novada domes izpilddirektore Signe Grūbe.

“Pašvaldības policija bija uz vietas, apsekoja un, cik ir zināms, šobrīd ir uzsākta lietvedība. Attiecīgi mēs ļoti ceram noskaidrot visus apstākļus un novākt visus atkritumus, kas šajā teritorijā ir,” sacīja Grūbe. 

Par patvaļīgi izveidoto atkritumu izgāztuvi ziņots arī Valsts vides dienestam, kura redzeslokā šī teritorija ir nonākusi pirmo reizi.

“Šāda atkritumu apsaimniekošana ir pilnīgi nepieļaujama un ir pretrunā ar normatīvo regulējumu. Ir ierosināta administratīvā pārkāpuma lietvedība, kuras ietvaros jau tālāk noskaidrosim visus apstākļus - par iesaistītajām personām, veiktajiem pārvadājumiem, un precizēsim atkritumu uzglabāšanas apjomus,” informēja Valsts vides dienesta Piesārņojuma kontroles daļas vadītāja vietnieks Kalvis Avotiņš.

Zemes īpašnieks ir Ropažu novada domes deputāts Valdis Šīrants. Viņš gan noliedz, ka šī izgāztuve būtu apzināti veidota vairāku gadu garumā, un apgalvo, ka tā radusies dažu pēdējo mēnešu laikā.

“Vairāku gadu garumā tas nav veidojies. Šo informāciju es saņēmu no pašvaldības policijas, jo šī teritorija tiek iznomāta uzņēmējiem, darbība ir saistībā ar karjera izstrādi,” stāstīja deputāts.  

“Pateikšu godīgi, neesmu krietnu laiku tur bijis, sazvanījos ar uzņēmuma pārstāvjiem un, runājot par šo radušos situāciju, ir tā, ka celtniecības atkritumi, kas atrodas tur, nav saistībā ar šo uzņēmumu darbību. Tas nozīmē to, ka viņi ir ievesti, nelegāli ievesti un tādā veidā viņi ir radušies,” skaidroja deputāts.

Norobežojošo barjeru nezināmi svešinieki vairākkārt salauzuši un atkritumus izmetuši.

Zemes īpašnieks un Ropažu novada domes deputāts ir arī SIA “Vilkme” struktūrdaļas vadītājs, un tieši šis uzņēmums nodrošina atkritumu apsaimniekošanu.

Deputāts uzsvēra, ka šis uzņēmums noteikti nav saistīts ar nelegālo izgāztuvi.

“Nē, un tas ir viennozīmīgi izslēgts, [..] šis uzņēmums viennozīmīgi nav saistīts ar šo lietu,” uzsvēra Šīrants.

Deputāts atzina, ka ir vainīgs, “šajā situācijā, ka neesmu reāli pieskatījis, kas tur notiek šajā zemes gabalā, un, runājot ar uzņēmējiem, jebkurā gadījumā šis tiks atrisināts un sakārtots”.

Izpilddirektore Signe Grūbe norādīja, ka dome “papildus lūgs sniegt skaidrojumu domē deputātiem, lai arī attiecīgi tālāk skatītos šo lietu tīri no amatpersonas viedokļa”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt