Dienas ziņas

Rāznas ezerā atrasti beigti zuši un ķīši

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Izceļošanu uz Krieviju gaida pat vairākas diennaktis

Uz robežas izceļošanu uz Krieviju cilvēki gaida pat vairākas diennaktis

Iepriekšējā nedēļā pāri robežai no Latvijas uz Krieviju tika ielaists daudz mazāk vieglo automašīnu. Arī Krievijas robežšķērsotāji ir sašutuši par savas valsts nostāju, jo tās dēļ viņiem uz robežas jāpavada pat vairākas diennaktis. Tikmēr Latvijas iestādes jau domā par dzeramā ūdens sagādi un nojumju iekārtošanu.

Situācija uz Latvijas–Krievijas robežas, veidojoties garām transportlīdzekļu rindām, ir sarežģīta jau no jūlija beigām, taču pēdējās nedēļas laikā tā ievērojami pasliktinājusies. Piemēram, robežkontroles punktā "Terehova" līdzās kravas automašīnām ik dienu rindā redzamas arī vairāk nekā 50 vieglās automašīnas.

Cilvēkiem atļauju ieceļot Krievijā nākas gaidīt pat vairākas diennaktis.

Stepans, robežšķērsotājs no Ukrainas, rindā gaida jau divas diennaktis: "Gribam iebraukt Krievijā, bet rinda. Bērns mašīnā, guļam mašīnā. Ko iesākt? Neviens neko nesaka, mēs tikai gaidām, gaidām un gaidām. (..) Piemēram, Rumānijā robežšķērsošanas punktā pasi iedevi, divās minūtēs mašīnu apskatīja, viss kārtībā, un viss."

"Mani radinieki dzīvo Lietuvā un Latvijā, regulāri braucu uz Kaļiņingradu un ierasti robežu šķērsoju caur Latviju. Līdz šim šādu problēmu nebija, vienmēr robežu šķērsojām normāli. Šoreiz tā sanāca, ka jau otro diennakti šeit stāvam. Protams, negaidījām, ka būs šāda situācija. Paldies Latvijas pusei, ka pret mums izturas lojāli un visu mums nodrošina," piebilda Jurijs, robežšķērsotājs no Krievijas.

"Situācija ir kāda – cilvēki piebrauc pie robežšķērsošanas punkta, lai šķērsotu robežu. Viņi sastopas ar to, ka viņiem priekšā vēl ir 60–70 automašīnas. Visus vienlaikus teritorijā mēs ielaist nevaram. Mēs laižam pa grupām, lai viņus varētu nokontrolēt un varētu nodrošināt ātru robežkontroli kā tādu. Un līdz ar to tās mašīnas pēc robežkontroles pabeigšanas piebrauc pie mūsu pēdējās barjeras, lai ieceļotu Krievijas Federācijā, kur atkal pavada nenoteiktu stundu skaitu," pastāstīja Terehovas robežkontroles punkta priekšnieks, majors Aleksejs Kakauļins.

Kā sacīja robežkontroles punkta "Terehova" priekšnieks, šāda situācija un kavēšanās uz robežas nav skaidrojama ar jebkādām izmaiņām robežšķērsotāju pārbaudēs Latvijas pusē. Taču ir samazinājies vieglo automašīnu skaits, kuras uzņem un atļauju iebraukt valstī izsniedz Krievijas robežsargi.

"Iepriekš bija 100–130 automašīnas diennaktī, tagad tas ir trīs reizes mazāk mums nezināmu iemeslu dēļ. Līdz 40 automašīnām diennaktī. Daži saprot tā, ka Latvija nestrādā. Nav tā! Mēs strādājam 24/7, nepārtraukti. Iesaku cilvēkiem vērsties pie robežsargiem jautājumos, kāpēc. Mēs visu izskaidrosim, mēs nevienam neatteiksim, pieņemsim pavadīt mūsu teritorijā līdz pēdējai mūsu barjerai, kur tādi paši cilvēki, robežšķērsotāji, gaida savu likteni, lai viņiem atļautu ieceļot Krievijas Federācijā," pastāstīja Kakauļins.

Iekšlietu ministrijā norādīja, ka "tiks ierīkotas papildu nojumes Ukrainas iedzīvotājiem, kuri šķērso Latvijas–Krievijas robežu, notiks arī sanāksmes ar pašvaldībām un institūcijām, lai vienotos par tālāko rīcību".

Satraukti par savas valsts – Krievijas – rīcību ir arī sastaptie Krievijas pilsoņi.

"Krievijas robežšķērsošanas punkts nestrādā. Nezinām, kāpēc. Nav arī, kam pajautāt. Mūs tur neielaida, lai uzzinātu, kas par lietu, varbūt kaut kas sistēmā nestrādā. Neviens neko nesaka. Mēs stāvam un nezinām, ko darīt," sacīja robežšķērsotāja Ļubova no Krievijas.

"Kāpēc Latvijas robežsargi mūs izlaiž normāli, bet Krievijas aizkavē? Šo jautājumu es uzdošu, tiklīdz atbraukšu uz Maskavu. Piezvanīšu uz zvanu centru un pajautāšu, kāpēc man šeit, citas valsts teritorijā, ir jāstāv un jāgaida divas diennaktis, kad mani kā Krievijas pilsoni ielaidīs valstī," sašutumu pauda robežšķērsotājs Jurijs no Krievijas.

Pavadīt garas gaidīšanas stundas vieglo automašīnu vadītājiem nākas ne vien robežkontroles punktā "Terehova", bet arī citos punktos. Sekot līdzi aktuālajām transportlīdzekļu rindām robežšķērsotāji aicināti Valsts robežsardzes mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti