Dienas ziņas

Saņemtas jaunās kovida vakcīnas, potēt sāks pirmdien

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Nelegālās migrācijas nākamais vilnis

Uz robežas ar Baltkrieviju uziet bojājumus pagaidu žogā; migrantu plūsma neapsīkst

Aizvadītajā diennaktī robežu no Baltkrievijas puses nelegāli mēģināja šķērsot 28 personas, mēneša laikā – vairāk nekā trīs simti. Kopš augusta atkal pieaug nelegālo migrantu skaits uz Latvijas un Baltkrievijas robežas. Turklāt robežsargi dažkārt uziet bojājumus pagaidu žogā.

Nelegālo robežšķērsotāju vislielākā plūsma no Baltkrievijas bija pirms gada. Vēlāk situācija kļuva mierīgāka, bet šobrīd kopējām robežsargu un policistu patruļām darba atkal ir vairāk.

"Viennozīmīgi var teikt, ka, sākot ar augustu, atsākās liela nelegālo imigrantu plūsma. Maijs, jūnijs, aprīlis bija relatīvi klusi mēneši, kad saglabājās spiediens, bet nebija tik daudz personu;  no augusta atkal plūsma ir mēnesī vairāk nekā 300 personas, kuras mēģina nelikumīgi šķērsot valsts robežu," pastāstīja Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Robežkontroles un imigrācijas kontroles dienesta priekšnieks Pāvels Rogožins.

Migrantu iemesli iekļūšanai Latvijā ir dažādi, taču mērķis ir skaidrs – Eiropas Savienība.

"Spiediens notiek visas robežapsardzības nodaļas apsargājamajos iecirkņos. Sākot no Šķaunes un beidzot ar Silenes robežapsardzības nodaļu," pastāstīja Rogožins.

Atbildīgās iestādes pagaidām nekomentēja, vai Baltkrievijas varasiestādes apzināti sūta bēgļus uz Latviju. Tikmēr Lietuva pirms dažām dienām iesniegusi protesta notu Baltkrievijai par robežžoga bojāšanu.

Latvijas robežsardze atklāja, ka arī mūsu valsts uzstādītais žogs ir bojāts. "Ir konstatēti gadījumi, ka žogs bija bojāts. Mēs nevaram apliecināt, ka tas bija darīts ar Baltkrievijas varasiestāžu atbalstu. Bet gadījumi, kad mūsu pagaidu žogs bija bojāts, pārgriezts, pārkniebts, tad, jā, tādi gadījumi ir bijuši. Bet mēs pēc iespējas ātrāk cenšamies šos trūkumus novērst," pastāstīja Rogožins.

Pašlaik Latvijas robežsardzei palīdz ne tikai Valsts policijas darbinieki, bet arī Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras "Frontex" pārstāvji no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Nacionālo bruņoto spēku palīdzība šobrīd vēl nav lūgta.

"Šobrīd Valsts robežsardze faktiski pārvalda šo situāciju patstāvīgi. Bet, ņemot vērā izstrādātos plānus un tiklīdz pieaug šis cilvēku skaits, kur ir nepieciešams lielāks resurss, nepieciešamības gadījumā noteikti būs aicinājums iesaistīties gan Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, gan arī Valsts policijai lielākā apjomā," sacīja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Iekšlietu ministrijā uzsvēra – ja situācija uz robežas pasliktināsies vēl straujāk, tad palīdzība tikšot prasīta operatīvi un nekavējoties.

KONTEKSTS:

2021. gada vasarā ievērojami palielinājās migrantu skaits, kas no Baltkrievijas cenšas nelikumīgi iekļūt Latvijas, Lietuvas un Polijas teritorijā. Lielākā daļa migrantu ir ieradušies no Irākas. Vēlāk migrantu plūsma saruka, bet 2022.gada augustā Valsts robežsardze ziņoja par kārtējo pieaugumu.

Baltijas valstu un Polijas amatpersonas norādīja, ka Baltkrievijas varas iestādes apzināti neliek šķēršļus robežas šķērsošanai, lai tādējādi sodītu šīs valstis par atbalstu Baltkrievijas opozīcijai un sankcijām pret Aleksandra Lukašenko režīmu. Eiropas Savienība šādu rīcību raksturo kā hibrīdkara izvēršanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti