Dienas ziņas

Noslīkst mazi nepieskatīti bērni

Dienas ziņas

Pret Covid-19 sāks vakcinēt pusaudžus

Uz dzelzceļa sliedēm zaudē kājas

Uz pusi palielinājusies jauniešu bīstamā izklaide – pieķerties braucošam vilcienam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pagājušajās nedēļas vidū kāds jaunietis mēģināja pieķerties braucoša vilciena sastāvam. Tas neizdevās, viņš paklupa un krita – pār viņa kājām pārbrauca vilciena smagie riteņi. Salīdzinot ar pagājušā gada pieciem mēnešiem, šogad pārkāpumu skaits ir pieaudzis par 51,7%. Jebkurš no šiem gadījumiem var beigties traģiski, tādēļ sākta kampaņa "Pieķerties vilcienam = pieķerties ratiņkrēslam".

Puisis, kurš pagājušajā trešdienā ķērās pie braucoša vilciena, krita un zaudēja abas savas kājas, ir vien 16 gadus vecs. Viņa dzīvību izdevās glābt, bet kājas gan ne, tās tika amputētas. Valsts policijā skaidroja, ka vairumā gadījumu jaunieši adrenalīna pilno kāpšanu uz braucoša vilciena sastāva atkārto vairākkārt. Nereti tas tiek darīts draugu lokā, lai izrādītu savu drosmi. Taču, kad tiek pieļauta kļūda – paslīd kāja vai aizķeras jaka –, vilciens kļūst nāvējošs. 

"Un pats svarīgākais, ka šīs darbības tiek veiktas atkārtoti, no jauna un jauna. Līdz, protams, liktenis dara savu. Dzelzceļš kļūdas nepiedod, un nereti šī pārgalvība beidzas smagi vai arī traģiski," uzsvēra Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics.

Pērn fiksēti 55 gadījumi, kad kāds kāpis uz vilciena sastāva. Šogad šāds skaits sasniegts teju pusgada laikā. Proti, salīdzinot ar pagājušā gada pieciem mēnešiem, šogad šādu pārkāpumu skaits ir pieaudzis par 51,7%.

"Diemžēl šādu gadījumu skaits pieaug. Pie tam diezgan iespaidīgi. Šogad pa pieciem mēnešiem mums jau ir 44 šādi incidenti fiksēti, kad pie ritošā sastāva pieķērās cilvēki. Jūtam, ka šogad pa nepilnu pusgadu aizvadītā gada skaitļi ir sasniegti," uzsvēra "Latvijas dzelzceļa" galvenais tehniskais inspektors Dainis Zvaners.

Šā gada laikā cietuši jau septiņi cilvēki. Pērn traumas guva 13. Valsts policijā arī norādīja, ka par šādu bīstamu izklaides veidu paredzēts arī sods līdz 350 eiro.

"Protams, svarīgāk par naudas sodu ir tas risks, ko uzņemas šīs personas, tādā veidā riskējot," norādīja policijas pārstāvis.

Policija aicina vecākus atkārtoti ar bērniem izrunāt bīstamības, kas pastāv dzelzceļa tuvumā. Tāpat arī ziņot, ja šādus gadījumus mana. Pat ja neizdosies pie rokas pieķert konkrēto cilvēku, ziņojumi ļaus policijai saprast vietas, kur visbiežāk cilvēki kāpj uz vilciena kāpšļiem, un veikt preventīvu darbu tur. 

"Latvijas dzelzceļš" ir arī izstrādājis piecas jaunas dokumentālās īsfilmas, kurās attēloti gan patiesi stāsti ar cilvēkiem, kuri ir cietuši negadījumos uz un pie sliežu ceļiem, gan arī intervijas ar speciālistiem. Tajās ar saviem stāstiem dalījušies Jevgenijs, kurš šķērsoja dzelzceļa sliedes neatļautā vietā un zaudēja kājas, Viktora mamma Irina, kuras dēls pēc negadījuma uz dzelzceļa sliedēm cieš no garīgās veselības problēmām, un Aleksandrs, kurš īsi pirms savas sestās dzimšanas dienas zaudēja kājas, pieķeroties braucošam vilcienam. Tāpat dokumentālajās īsfilmās attēloti stāsti, kuru varoņi paši par tiem jau vairs nevar pastāstīt. Viena no īsfilmām vēsta par meiteni, kuru steigas un neuzmanības dēļ notrieca vilciens, bet otra – par jaunieša pašnāvību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti