Uz pusgadu liedz «Rossija RTR» retranslāciju Latvijā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien, 7.aprīļa, sēdē nolēma aizliegt retranslēt un izplatīt TV programmu “Rossija RTR” Latvijas teritorijā sešus mēnešus no šī lēmuma spēkā stāšanās dienas, informēja padomē.

NEPLP pērn atkārtoti konstatēja rupjus pārkāpumus televīzijas kanāla “Rossija RTR” pārraidītajos raidījumos, kur pārkāpts gan Latvijas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums, gan arī Eiropas Savienības (ES) Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīva.

Dokumenti

NEPLP par RTR.doc

Lejuplādēt

115.78 KB

Naida kurināšanas pazīmes NEPLP konstatēja 2015.gada 18.-19. janvāra raidījumā “Svētdienas vakars ar Vladimiru Solovjovu” un 2015.gada 6.jūlija raidījumā “Vēstis” konstatēja naida kurināšanas pazīmes.

“Ir divi sižeti, kuros ir skaidrs aicinājums uz karu. Tas ir attiecībā uz Ukrainu un uz Turciju. Un viens, kurā ir saskatāma naida kurināšana un naida runa. Tas ir sižets, kurš attiecas uz Latviju, kur tiek pasludināts, ka Latvijā pastāv nopietns etnisks konflikts, kuru veicina Amerika, lai būtu pamats Latvijā izvietot amerikāņu tankus,” skaidro NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska.

NEPLP priekšsēdētāja Aija Dulevska

  Tā kā programma “Rossija RTR” Latvijā tiek izplatīta no Zviedrijas, NEPLP nosūtīja paziņojumus par konstatētajiem pārkāpumiem Eiropas Komisijai un Zviedrijas karalistes audiovizuālo mediju pakalpojumu regulatoram, kā arī “Rossija RTR”.

  Šogad martā NEPLP tikās ar “Rossija RTR” pārstāvjiem. Televīzijas kanāla pārstāvji kārtībā aicināti nepieļaut pārkāpumu atkārtošanos, taču tas neesot noticis, un “Rossija RTR” raidījumos atkārtoti un vairākkārt ir konstatēta naida kurināšana, kā arī aicinājumi uz karadarbību.

  NEPLP uzskata, ka šāda televīzijas kanāla rīcība un konstatētais raidījumu saturs nodara kaitējumu Latvijas sabiedrībai, apdraudot tās drošību. 

  NEPLP pieņemtais lēmums stāsies spēkā pēc oficiālās publikācijas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

  Turklāt lēmums attieksies uz visiem “Rossija RTR” televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzējiem Latvijā – kabeļoperatoriem, satelīta un interneta televīzijas pakalpojumu sniedzējiem. 

  Krievijas Ārlietu ministrija, komentējot NEPLP lēmumu, savā tvitera kontā retoriski jautāja, vai šāda rīcība atbilst Eiropas vērtībām. „Ceram, ka starptautiskās organizācijas neatstās bez ievērības šo Latvijas izgudrojumu,” raksta ministrija.

  Jau pērn septembrī NEPLP brīdināja par iespēju ierobežot “Rossija RTR” retranslāciju Latvijā.

  15 komentāri
  Mur ir
  Atkal dancojam amerikāņu priekšā es grīdu saņemt informāciju no abām pusēm un pats izlemt kas ir kas
  opis
  Mūsu kanāli melo vēl vairāk.......un mūsējiem bailes no savādākdomājošiem . TAS IR APKAUNOJOŠI VEMOKRĀTIJAS VALSTĪ !!! Gribam zināt visus meļus !
  janis
  sen bija laiks aizvērt to melu kanālu - nav lētticīgākas tautas par latviešiem . Tie tic gan meteora bedrei, gan, ka noziedzniekus izbaro suņiem, un kur tad Puķina inspirētā tikumības kampaņa, tai latvieši sekoja kā sunīši kucītei. Tikko pa bbc bija reportāža no Singapūras multimiljonu kuteru šova, reportiere vaicāja , kas pērk tik dārgus peldlīdzekļus un atbilde - bagāti ļaudis. Man kā latvietim uzreiz atvērās acis, īsi un skaidri.
  jk
  arī sovjetu laikos latvietim nedeva alternatīvu viedokli, lai viņš kaut ko nesaputro, a te runa par atklātiem meliem. Diemžēl, arī tos latvietis norij kā baltu patiesību. Latvietim var dot tikai izcili selektīvu infu un arī tad nav pārliecības, ka šis neaizskrien un nekliedz kur nevajag, ar tādām izpausmēm jau saskārās arī vaira, kad nācās grozīt pirkstu pie deniņiem
  savējais
  Migrantu, musulmaņu, nigeru aizstāvji ierobežo vārda brīvību.
  Fui!
  A, pa kurieni tagad skries un kur dosies krievu reportieri? Kā būs pakalpot Kremļa varai un ko teiks cars Putins?
  Nu re
  Es nedzirdēšu diktora vemjošo balsi?
  eM
  Gaidām Viasat rīcību. Ja atkal, kā pagājušoreiz, atteiksies reaģēt, tad - sen bija laiks to kantori izputināt - sava peļņa, redz, viņiem svarīgāka par LV nacionālo drošību
  Veronika
  Aizliegumi tikai mudina uz lielāku interesi. Žēl. Es tur skatījos koncertus, kaut vai to pašu "vilni". Kam vajadzēs, dabūs pa citiem "kanāliem". Manuprāt šis solis tikai kārtējo reizi sakūda cilvēkus savā starpā.
  Veronika
  Es skatos tikai to, kas man patīk, proti, koncertus. Kam patīk tā Krievijas politiķu bravūra ujn izrādīšanās, tie tāpat to sameklēs internetā. Bet vispār dzīvē ir tā: divi cilvēki skatās vienā logā - viens redz piebriedušus pumpurus un priecājas par drīzu dabas uzplaukumu; otrs redz dubļus, viss apkārt pelēks, skumji...
  Dita
  ...sakūda, atšķirībā no krievu TV kanāliem, kur tikai tas vien skan, kā meli un propoganda 24/7? Nu lūdzu, padomā līdzi tam, ko raksti.
  Amara Priedīte
  Par cik es televizoru neskatos, man tas ir vienalga! Man ir daudz draugu no Krievijas, tie mani un manus draugus informē caur Facebook! :D Vai aizliegsiet arī to? Mmmm?
  hūgo vācietis
  ARĪ MAN IR DAUDZ KRIEVISKI RUNĀJOŠU PAZIŅU ... BET TĀDĒĻ ES NETAISOS PAKĻAUTIES KREMĻA FAŠISMA PROPOGANDAI !!! PUTINS = HITLERS !
  Dita
  Negribi gadījumā pārcelties pie saviem draugiem no roģinas? Mazāk smirdēsi Latvijas publiskajos medijos.
  a
  Pastāsti par ko tad tie tavi draugi tevi informē? Man arī Facebookā ir draugi no Krievijas, bet kaut kā ar Putina un kara slavināšanu nenodarbojas.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti