Uz mobilo punktu «Covid-19» analīzēm varēs novirzīt tikai tālruņa «113» dispečeri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lai padarītu laboratorisko izmeklējumu veikšanu Latvijā ātrāku un efektīvāku un būtiski palielinātu analīžu nodošanas iespējas iedzīvotājiem, kuriem ir aizdomas par saslimšanu ar “Covid-19”, no piektdienas Neatliekamās medicīniskās palīdzībasdienesta  (NMPD) ārkārtas tālruņa dispečeriem būs iespēja pacientus novirzīt arī uz mobilo analīžu nodošanas punktu, kas atradīsies Latvijas Infektoloģijas centra teritorijā un kura darbību nodrošinās NMPD mediķi.

Analīzes šajā punktā nodot varēs doties tikai tad, ja pacients iepriekš būs piezvanījis uz ārkārtas tālruni 113, kur izvērtēs pacienta stāvokli un pieņems lēmumu par iespēju veikt analīzes mobilajā punktā, informēja NMPD.

Lai mazinātu slimības izplatības risku, bez iepriekšējas pieteikšanās un bez saslimšanas simptomiem uz analīžu nodošanas punktu doties nedrīkst!

Lai būtu droša un vienmērīga cilvēku plūsma, auto satiksmi uz vietas regulēs policijas darbinieki, teritorijā vienlaicīgi ielaižot noteiktu skaitu auto.

Laboratorisko izmeklējumu veikšanai teritorijā tiks ielaisti tikai pacienti ar savu automašīnu.

Ar kājām, sabiedrisko transportu vai taksometru ierasties nedrīkst.

Analīžu nodošanas punkts Latvijas Infektoloģijas centrā atradīsies nošķirti no kopējās pacientu plūsmas atsevišķā medicīniskajā teltī.

Piektdien mobilais punkts sāks strādāt no plkst. 12.00, bet darba laiks turpmāk būs no pulksten 9.00 līdz 22.00, un tas strādās arī nedēļas nogalē. Dodoties uz šo punktu, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, un pirms analīžu veikšanas pacienti tiks iztaujāti par saslimšanas simptomiem un ceļojumu vēsturi. 

Saistībā ar “Covid-19” uz ārkārtas tālruni 113 ir jāzvana tiem cilvēkiem, kuri ir apmeklējuši “Covid-19” uzliesmojuma skartās valstis (Nīderlandi, Lielbritāniju, Zviedriju, Norvēģiju, Beļģiju, Dāniju, ASV, Grieķiju, Islandi, Spāniju, Franciju, Vāciju, Šveici, Austriju, Itāliju, Japānu, Singapūru, Dienvidkoreju, Irānu, Ķīnu) un kuriem 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies saslimšanas simptomi - paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, elpas trūkums.

Uz 113 jāzvana arī tiem cilvēkiem, kuri ir noteikti par “Covid-19” slimnieka kontaktpersonām un kuriem 14 dienu laikā pēc kontakta ar slimnieku parādās saslimšanas simptomi (kontaktpersonas apzina un ar tām individuāli iepriekš jau ir sazinājies Slimību un profilakses kontroles centra epidemiologs).

Uz mobilo punktu analīzes nodot tālruņa ''113'' dispečeri varēs nosūtīt tos pacientus, kuriem saslimšanas simptomi būs viegli, piemēram, kakla sāpes, neliels klepus un neliela temperatūra.

Ja simptomi būs smagi - ļoti augsta temperatūra, elpas trūkums – vai pacientam nebūs privātā transporta, lai nokļūtu mobilajā analīžu nodošanas punktā, pie pacienta uz mājām kā jau līdz šim tiks nosūtīta NMPD mediķu brigāde vai laboratorijas speciālisti, kuri paņems analīžu paraugu.

Savukārt ārpus Rīgas analīžu paraugu noņemšanai tāpat kā iepriekš vieglu simptomu gadījumā dosies laboratorijas speciālisti, ierodoties pie pacienta mājās. Bet, ja slimības simptomi būs smagi, pacients tiks nogādāts uz kādu no sešām reģionālajām slimnīcām: uz Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu Ventspilī, Liepājas reģionālo slimnīcu, Vidzemes slimnīcu, Daugavpils reģionālo slimnīcu vai uz Rēzeknes slimnīcu.

Telefons uzziņai par koronavīrusu – 67387661; ar jautājumiem aicina nezvanīt NMPD.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss "Covid-19" sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības Organizācija norāda, ka "Covid-19" sasniedzis globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu "Covid-19" izplatīšanos.

Latvijā līdz 12. martam jaunā koronavīrusa izraisītā slimība "Covid-19"  apstiprināta 16 cilvēkiem. Tāpat valdība lēma izsludināt ārkārtējo situāciju līdz 14. aprīlim, tostarp uz laiku slēgt skolas un aizliegt lielos pasākumus.

Ieteikumi un rekomendācijas, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa izraisīto uzliesmojumu pieejami Veselības ministrijas tīmekļvietnēSlimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē, kā arī IZM tīmekļvietnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti