Uz Madonu un Gulbeni var doties ar vilcienu

No 1. jūnija uz Madonu un Gulbeni varēs nokļūt ar vilcienu, informēja Autotransporta direkcijā.

Vilciens no Madonas kursēs katru dienu, bet no Gulbenes – piektdienās, sestdienās un svētdienās. 

Gulbenes pašvaldībā gan norādīja, ka vēlētos, lai vilciens kursē arī darbadienās. Autotransporta direkcijā atbildēja, ka, ja regulārā pasažieru plūsma būtu līdz 20 cilvēkiem reisā, tad to varētu apdomāt.

Lai pasažieri varētu pārsēsties no vilciena autobusā un otrādi, ērti nokļūstot iecerētajā galamērķī, gaidāmas izmaiņas arī reģionālo autobusu maršrutos. Tāpat vilciena kustības grafikam tiks pielāgots Alūksnes–Gulbenes bānīša reisu izpildes laiks. Papildus tam tiks slēgti četri reisi autobusu maršrutā Rīga–Madona–Lubāna, kas tiek izpildīti līdzīgā laikā.

Braucot ar vilcienu no Rīgas līdz Madonai un otrādi, pasažieri ceļā pavadīs par apmēram 30 minūtēm mazāk laika, kā arī ieekonomēs 1,40 eiro. Savukārt, braucot vilcienā līdz Madonai un pārsēžoties autobusā, kas brauc līdz Lubānai, pasažieri ceļā pavadīs par aptuveni 50 minūtēm mazāk laika un ieekonomēs 55 centus. 

Vilciens no Madonas uz Rīgu darbadienās izbrauks plkst.4.56, sestdienās un svētdienās – plkst.7.33, svētdienās – plkst.16.35, bet no Rīgas uz Madonu tas katru dienu izbrauks plkst.19.01 un svētdienās – plkst.12.01. Vilciens visu gadu no Gulbenes uz Rīgu sestdienās izbrauks plkst.6.43 un svētdienās – plkst.15.45, bet no Rīgas tas piektdienās izbrauks plkst.19.01 un svētdienās – plkst.12.01. Savukārt no 1. jūnija līdz 26. septembrim vilciens no Rīgas uz Gulbeni sestdienās izbrauks plkst.8.01 un no Gulbenes uz Rīgu – plkst.18.11.

Izņēmums 1.jūnijā

1. jūnija rīta vilciena reiss līdz Madonai vēl netiks izpildīts. Tā vietā kursēs maršruta Rīga–Madona–Lubāna autobusi, kas no pieturas Lubāna izbrauc plkst.4.00 (autobuss kursē cauri Cesvainei) un plkst.4.50 (autobuss kursē cauri Barkavai). 

Papildus tam 1. jūnija vakarā maršruta Nr.7989 Rīga–Madona–Lubāna reiss, kas Rīgā tiek uzsākts plkst.17.40 un 18.10, tiks izpildīts līdz Madonai. Pēc tam pasažieri varēs pārsēsties maršruta Madona–Cesvaine–Dzelzava vai Madona–Meirāni–Lubāna autobusā, kas no Madonas stacijas izbrauks plkst.21.41, un turpināt ceļu līdz Lubānai (viens autobuss kursēs cauri Cesvainei, otrs – cauri Barkavai).

Ikdienā, lai nogādātu pasažierus līdz dzelzceļa stacijai un otrādi, tiks veiktas izmaiņas maršrutā Madona–Aiviekste–Pļaviņas, Madona–Cesvaine–Dzelzava un Madona–Meirāni–Lubāna. Detalizētāka informācija par gaidāmajām izmaiņām reģionālo autobusu maršrutos pieejama šeit.

Vilciena kustības grafikam Gulbenē tiks pieskaņots Alūksnes–Gulbenes bānīša kustības sarakstam: bānītis no Alūksnes darbadienās un svētdienās izbrauks plkst.15.25 un 19.55, bet sestdienās – plkst.16.30 un 20.10, savukārt no Gulbenes tas katru dienu izbrauks plkst.13.00, darbadienās un svētdienās – plkst.18.00, bet sestdienās – plkst.18.30. Atsevišķās mēneša sestdienās tiks izpildīts tvaika vilciena reiss: no Gulbenes tas izbrauks plkst.13.00, bet no Alūksnes – plkst.16.00 (sestdienās, kad tiks norīkots tvaika vilciena reiss, dīzeļvilciena reiss netiks izpildīts). 

Braucot no Rīgas uz Madonu, vilciens pa ceļam apstāsies pieturās: Centrālā dzelzceļa stacija, Jāņavārti, Salaspils, Ikšķile, Ogre, Lielvārde, Jumprava, Skrīveri, Aizkraukle, Koknese, Pļaviņas, Jaunkalsnava, Kalsnava, Mārciena un Madona, bet, braucot līdz Gulbenei, tas apstāsies arī pieturās Cesvaine un Gulbene. Pieturu skaits atsevišķos reisos būs atšķirīgs.

Lai nepalielinātos sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanai nepieciešamais finansējums un netiktu dublēti vilciena un autobusa reisi līdzīgā laikā, maršruta Rīga–Madona–Lubāna autobuss, kas no Rīgas starptautiskās autoostas katru dienu izbrauc plkst.17.40 un 18.10, bet no pieturas Lubāna – plkst.4.00 un 5.50, pasažieru pārvadājumus vairs nenodrošinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt