Uz Latviju pārvietotas četras sīriešu ģimenes, tostarp deviņi bērni

Eiropas Savienības (ES) pārvietošanas programmā no Turcijas uz Latviju pārvietotas 17 personas, tostarp deviņi bērni, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) informācija.

Latvijā otrdien, 17. oktobrī, ieradās kopumā četras ģimenes no Sīrijas. Personas atrodas Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos. Starp pārvietotajām personām ir tādu profesiju pārstāvji kā kurpnieks, lauksaimnieks, taksometra un kravas automašīnas vadītājs, informē  PMLP.

Pārvaldē atzīmē, ka atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām tūlīt pēc ierašanās Latvijā Valsts robežsardzes amatpersonas pieņem pārvietoto personu iesniegumus un iepazīstina patvēruma meklētājus ar tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā.

Nākamajās dienās Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un sagatavos nepieciešamos dokumentus, lai lietas materiālus varētu nodot PMLP turpmākam darbam un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Latvija ES pārvietošanas programmā uzņēmusi 363 personas.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti